Skip to main content

Precz z Komuną…

portret użytkownika witold k

„Precz z komuną!” - krzyczą ostatnio w PT. Nic to, że ca 30 lat później. Jeśli krzyczą ca 15–latki, nasuwa się pytanie o ewidentne zaniedbanie wychowawcze w domu. Jeśli 40-latki i starsi - jeszcze gorzej. Pierwsi niezorientowani, mają wybaczone. Starsi raczej odwagi nie mają krzyknąć, o co naprawdę im idzie – drą się „precz z komuną!” mając na uwadze konkurentów, właśnie rondel opróżniających.

Wtedy nie krzyczeli „precz z komuną”, bo nie wypadało i narazić by się można było. To oni okupują samorząd. Ich naznaczyłem bon motem „Maniutkomania”, a po doszlusowaniu lidera byłego PRON nazwałem ich PROM. Wszystkie ręce na pokład - priorytet jak najdłużej u żłobu. To tu znajdźmy te wydawałoby się dziwne koalicje czy ostatnie natychmiastowe wyczyszczenie napisu na pomniku.

Napis na tym pomniku oczywiście powinien zostać - może nie namalowany sprayem, ale powinien zostać. Wygrawerowany, wykłuty w kamieniu - nieważne.

Jeśli pomnik nie zostanie zburzony, a nie zostanie - będziemy mieli obok pomnika Komara pomnik Chojniaka. Są siebie warci. Pierwszego wywalili z PZPR drugiego z PIS.

Kto ponosi odpowiedzialność za to, że Piotrków Trybunalski przez tyle lat nie może zerwać kajanów koterii. Kto!?

Wiem o projektowanej akcji namalowania antykomunistycznych haseł na tym pomniku w latach osiemdziesiątych. Jest to jakby wykonanie spóźnionego zadania. Pokazuje jednak inną rzeczywistość. Dużo przykrzejszą.

witold k

3 marca 2016

4
Ocena: 4 (8 głosów)
Twoja ocena: Brak

Wandale kazali usunąć napisy z pomnika

portret użytkownika witold k
5

Wandale kazali usunąć napisy z pomnika. Baczni podatnicy przekazali do portalu trybunalscy.pl dowód na tę spanikowaną aktywność urzędników (jak sami się nazwali) po to aby był dokument do którego będzie można wrócić.

Podatnicy oczywiście nie wiedzą, że dowody tego tupu znikają ze strony miasta Piotrkowa. Uprasza się o robienie skrinów.

Poziom intelektualny piotrkowskich (niektórych) urzędników

portret użytkownika Marek

Co się dzieje w Piotrkowie, moim mieście rodzinnym?!!
Kto jest odpowiedzialny za te niezdrowe, głupie emocje, które się ujawniają?
Taka młodzież jakie ich chowanie.
Zostawcie ten posąg w spokoju!!. Napisy (te dodane) też niech zostaną! Postawcie niedaleko następny posąg. Nich wszyscy będą usatysfakcjonowani!
Poziom intelektualny piotrkowskich (niektórych) urzędników, radnych i dyrektorów szkół poznałem, gdy próbowałem przez ten Portal przybliżyć historię przedwojenną mojej szkoły. Nie można liczyć na ich mądrość. W drodze do szkoły mijałem ten posąg i żadnych "komunistycznych " skojarzeń z tego powodu nigdy nie miałem.

M.J. (T.P.S. , 1964-69r)

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.