Skip to main content

Jeszcze zdanie o Majdanie

portret użytkownika witold k

Jeszcze zdanie o Majdanie, o zdradzie, jakiej dokonali europejscy podatnicy na swych kolegach Ukraińcach.

Ciężar europejskich dążeń do wolności przesunął się do Ukrainy. Wojna, jaka co dzień zabija i niszczy - to wyrzut sumienna Zachodniego świata. Podatnicy europejscy jak zamuleni, jeszcze tego nie widzą. Nie widzą, że ich sytuacja wcale nie jest lepsza od sytuacji Ukraińców.

Na naszym portalu jest kilka wypowiedzi, ocen, oczekiwań od ukraińskiego zrywu „Majdanu”. Sam mam w tym udział i to z tego powodu muszę po raz kolejny do sprawy ukraińskiej przysiąść. Zdradę, o której w tytule, można na mniejszą skalę porównać do polskiego Grudnia 1970 roku - obrażenie się studentów na robotników. Pamiętamy. Podatnik europejski nie zorientował się w pilnej potrzebie poparcia kolegów ze Wschodu.

Jeśli pisałem o przykładzie, jaki Ukraińcy dają Zachodowi, to miałem na myśli pilną potrzebę poparcia ukraińskich dążeń do świata Zachodu, którego to świata na Zachodzie coraz mniej. Na Zachodzie, z Zachodu, została już tylko wojująca, kolejna międzynarodówka socjalistyczna. A różnica pomiędzy Komisarzami a Oligarchami polega wyłącznie na tym, że pierwsi zyski-podatki odkładają karbowemu, a Oligarchowie do kieszeni własnej. Przypomnę, że mamy drugi etap październikowej rewolucji. Komisarzy powoływał Lenin. Jak wtedy (kierownicy) wpadli na Stalina, tak teraz na Putina. To ten fakt, ten polityczno koteryjny układ odebrał prawidłowe widzenie sytuacji tak przez przywódców jak i ich marionetek na kierowniczych stołkach w poszczególnych państwach Europy. W obecnym konflikcie ideały Zachodu zostały kolejny raz spotwarzone i tym samym umocniły siły muzułmańskie, islamskie pukające do pierwszych gabinetów Europy… Jak Putin bezlitośnie zabija Ukraińców, tak tamci nas… coraz intensywniej. Nas: obywateli, podatników. Oni - w ostatniej chwili porozumieją się.

UE przeżywa nieuchronny upadek drugiej próby reaktywacji ideałów rewolucji październikowej – zdominowania i przejęcia bogactw naturalnych Rosji. Tak jak przez dziesiątki lat obywatele CCCP – RWPG żyli na kredyt, tak obywatele UE żyją na kredyt. Koniec jest oczywisty. Ci, o których za Jezusa mówiliśmy: motłoch, zdezorientowani dają się uwodzić na własną szkodę.

witold k

10 lutego 2015

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak