Skip to main content

Kilka uwag (krytycznych) na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

portret użytkownika Jacek Łukasik

z naszego archiwum

Zbliża się następny rok, a z jego początkiem potężna akcja propagandowa zwana Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, kierowana przez Jerzego Owsiaka. Nie przeczę, że akcja ta ma także i dobre strony i że w jakiejś mierze przyczynia się do pomocy potrzebującym. Niemniej pewne okoliczności wyjątkowo mnie drażnią.

Po pierwsze: nie znoszę akcji wyreżyserowanych za pomocą socjotechnicznych szkoleń i trików. Po drugie: nachalny sposób domagania się datku nastawia mnie do akcji wyjątkowo negatywne. Czuję się tym poniekąd zmuszony do złożenia datku, a jako człowiek prawicy uważam, że jałmużna wymuszona jest niewiele warta w przeciwieństwie do dobrowolnych ofiar. Po trzecie: szantaż moralny, jakoby rzekomo nie wspierający WOŚP byli złymi ludźmi, egoistami, sknerami itp. jest czymś całkowicie niedopuszczalnym.

Śp. Arkadiusz Gacparski zamieścił niegdyś w „Najwyższym Czasie” rysunek satyryczny przedstawiający dwóch młodych ludzi bijących przechodnia ze słowami: Ten faszysta nie chce dać na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Po czwarte, gdyby emitowano reklamy przeznaczone na cele WOŚP, zamiast propagandy – o wiele więcej środków finansowych wykorzystałoby zgodnie z celami akcji. Po piąte i najważniejsze razi mnie antykatolicki klimat ideowy WOŚP, promocja rozpusty i pijaństwa na Woodstock itp.

Wszystkie te okoliczności przesądzają o moim ogromnym krytycyzmie i sceptycyzmie wobec akcji WOŚP.

Jacek: http://cenzurzenie.blog.onet.pl/

29 listopada 2013

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak

Warto też przeczytać:

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Szpitalom nie opłaca się używać sprzętu Owsiaka

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Jerzy Owsiak, kreowany przez media na wielkiego filantropa, musi zmagać się ze zmasowaną krytyką. W ostatnich dniach w sieci pojawiła się taki tekst:
„W tym samym roku, w którym Owsiak promując przy okazji satanizm i orgie w błocie zebrał 30 mln - Caritas zebrała... 300 mln zł. Koszty operacyjne Caritas to ok 2%. Koszty „operacyjne” Owsiaka oblicza się na 50%.

Poza tym dwie Firmy Owsiaków, dzięki WOŚP, mają zyski idące w miliony. Promocję uzyskują grupy, które bezpośrednio i pośrednio przyczyniają się do niszczenia zdrowia fizycznego, psychicznego i moralnego.

Czy zdajesz sobie sprawę, że wspierając Owsiaka wspierasz promocję tych wszystkich chorych bytów? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że w wielu szpitalach sprzęt od Owsiaka stoi nieużywany? A wiesz dlaczego? - Bo szpitalom nie opłaca się go używać - koszty obowiązkowych przeglądów są bowiem tak wysokie, że bardziej opłaca się kupić nowy sprzęt u konkurencji.”

Niestety, nie jesteśmy w stanie wziąć odpowiedzialności za te słowa, niemniej jednak w myśl zasady, że w każdej bajce jest trochę prawdy, prosimy Was o przekazywanie nam wszelkich sygnałów mogących potwierdzić lub obalić tezy przekazywane w tych dniach na portalach społecznościowych. Wszystkie informacje obiecujemy sprawdzić.
Michał Polak
http://www.prawy.pl/z-kraju/4455-hit-internetu-ostatnich-dni-szpitalom-n...

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.