Skip to main content
portret użytkownika Admin

Grupa robocza osób zainteresowanych przygotowaniem uroczystości poświęconych Witoldowi Pileckiemu i Stefanowi Roweckiemu

portret użytkownika witold k

Raport Pileckiego 2023

Tak dokładnie tak. Raport Pileckiego 2023 to robota na zamówienie, na przypodobanie się na poprawienie pozycji w eurokołchozie.

Zafundowano nam kolejną interpretację tym razem mającą za cel wybielanie Cyrankiewicza lidera wiecznie żywego. Toż to powtórka pachnąca zdradą przynajmniej ignorantem. Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie się przypomina.

Klub Gazety Polskiej z Rotmistrzem

przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb., jak i w poprzednich latach, włącza się do Akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu". Jak co roku klubowicze popierają tę szlachetną inicjatywę i chętnie pomogą w organizacji i rozpowszechnieniu akcji mającej przypomnieć osobę Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Beata Dróżdż

15 lutego 2013 r.

portret użytkownika witold k

Przygotowania postępują

grot.witold.png

Mowa o tegorocznych uroczystościach upamiętniających i honorujących dwie ważne historyczne postaci. W maju Rotmistrza Witolda Pileckiego, którego znaleziono doczesne szczątki, a w czerwcu Generała Stefana Grota Roweckiego.
Należy z satysfakcją odnotować spontaniczne oddolne zaangażowanie się wielu instytucji. Wspomnę, że w projektach mieszczą się: Msze Święte, wystawy, koncerty, gra miejska, konkursy, także szereg imprez w szkołach czy drużynach, które jeśli będą zgłoszone, winny znaleźć się w miejskim programie.

portret użytkownika Nazaret Energetyków

„NAZARET” z Rotmistrzem i Grotem

grot.witold.png

Duszpasterska Wspólnota Energetyków i Elektryków po raz kolejny potwierdza swoje zainteresowanie, swoją troskę o to, aby obywatelskie Akcje spełniały pokładane nadzieje. Upamiętnianie historycznych Postaci jest ważne dla współczesnych i naszej tożsamości.

Z satysfakcją odnotowujemy to, że do corocznych form promujących, upamiętniających rotmistrza Witolda Pileckiego, w tym roku 2013, dołączymy generała Stefana Grota Roweckiego. Rzeczywiście 70. rocznica aresztowania Wodza Naczelnego - Dowódcy Armii Krajowej, wymaga wspomnienia.

portret użytkownika witold k

Notatka ze spotkania w IV LO – notatka nr 2

General_Stefan_Rowecki.jpg

7 lutego 2013 r., przy okazji zebrania się na Święcie Szkoły doszło do roboczej narady zorganizowania szeregu imprez upamiętniających 70. rocznicę aresztowania generała Stefana Grota-Roweckiego.

portret użytkownika witold k

Notatka ze spotkania z asystent prezydenta miasta panią Dorotą Janowską – narada nr 1

grot.witold.png

W dniu 29 stycznia 2013 r. odbyłem rozmowę w spr. tegorocznych obywatelskich uroczystości upamiętniających po raz kolejny Rotmistrza Witolda Pileckiego i Generała Stefana Roweckiego Grota. Podtrzymałem troskę o to, aby uroczystości miały charakter obywatelski z elementem Marszów, popularnej formy angażowania obywateli we wspólnym celu.

Spotkanie-narada przelewało się nieposkromioną troską o wielość, jakość i pomyślność proponowanych uroczystości.

portret użytkownika Admin

To pewne – rotmistrz Witold Pilecki pochowany na Łączce

Pilecki.jpg

Mamy całkowitą pewność, że rotmistrz Witold Pilecki jest pochowany na Łączce – powiedział dr Krzysztof Szwagrzyk historyk IPN kierujący dotąd ekipą ekshumacyjną na warszawskich Powązkach Wojskowych.

Wcześniej istniała hipoteza, że szczątki Pileckiego mogą znajdować się na warszawskim Służewie, gdzie jak napisał Nasz Dziennik ruszy we wrześniu kolejny etap ekshumacji.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Rotmistrz Pilecki i gen. Rowecki

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim w pełni popiera akcję poświęconą polskim bohaterom: Witoldowi Pileckiemu i Grotowi Roweckiemu - Piotrkowianinowi. Tym samym włączamy się w przygotowanie tej akcji i czynny w niej udział. Chwała bohaterom!
MB

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.
Subskrybuj zawartość