Skip to main content
portret użytkownika witold k
grot.witold.png

Mowa o tegorocznych uroczystościach upamiętniających i honorujących dwie ważne historyczne postaci. W maju Rotmistrza Witolda Pileckiego, którego znaleziono doczesne szczątki, a w czerwcu Generała Stefana Grota Roweckiego.
Należy z satysfakcją odnotować spontaniczne oddolne zaangażowanie się wielu instytucji. Wspomnę, że w projektach mieszczą się: Msze Święte, wystawy, koncerty, gra miejska, konkursy, także szereg imprez w szkołach czy drużynach, które jeśli będą zgłoszone, winny znaleźć się w miejskim programie.

Programy, choć posunięte w ustaleniach, nie mają oficjalnego przekazu, ponieważ nie są zatwierdzone. Do tego czasu, u nas w grupie roboczej, można dowiadywać się, czy też wpływać na programy.

Ze swej strony, promotora Marszów, z satysfakcją odnotowuję, że idea Marszów staje się jedną z całej palety form upamiętniania i honorowania ważnych dla nas Postaci. W poprzednich latach było podobnie: rozszerza się skala działań. W tym roku Marsze będą elementem dużo większej listy pozycji w przeciągu wielu dni, tak w maju – Rotmistrz, jak i w czerwcu - Grot.

Obecnie pilne wydaje się deklarowanie poparcia przez poszczególne środowiska, stowarzyszenia, kluby, związki, szkoły - dla tych akcji z deklaracją pomocy, do czego niniejszym zachęcam w swoim imieniu oraz: asystentów Prezydenta, szefów: instytucji, uczelni, Klubu Grota, którzy podejmują się merytorycznej i finansowej części organizacji.
Środowiska, które zgłoszą zainteresowanie, poparcie, współudział, będą na bieżąco informowane o postępie i zapraszane do pracy.

witold k

15 lutego 2013

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak