Skip to main content

Notatka ze spotkania w IV LO – notatka nr 2

portret użytkownika witold k
General_Stefan_Rowecki.jpg

7 lutego 2013 r., przy okazji zebrania się na Święcie Szkoły doszło do roboczej narady zorganizowania szeregu imprez upamiętniających 70. rocznicę aresztowania generała Stefana Grota-Roweckiego.
W naradzie udział wzięli: przedstawiciele IV LO, z panią dyrektor Ewą Karlińską-Grzela na czele, dr. Rogut z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, przewodniczący Paweł Wąs z Klubu Historycznego im. Grota, Błażej Cecota UM i niżej podpisany, działający w imieniu portalu trybunalscy.pl – pomysłodawca i koordynator akcji obywatelskich.

Ustalony został ogólny zarys programu, któremu nadano roboczą nazwę „Tydzień Grota” lub „Tydzień Pamięci Grota”.
I tak w okresie od 20 do 30 czerwca planowane są następujące wydarzenia.
Dnia 20 czerwca odbędzie się otwarty panel historyczno-edukacyjny, którego organizacją zajmie się Klub Grota z uczelnią UJK.
30 czerwca zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny i Piotrkowianina Stefana Roweckiego. Po Mszy Świętej u Ojców Bernardynów w formie Marszu zostanie oddamy hołd generałowi i składanie wiązanek kwiatów przed tablicą wmurowaną w budynku, w którym się urodził. Następnie nastąpi przejście pod MOK i złożenie kwiatów przed pomnikiem Generała Stefana Grota-Roweckiego. Między pierwszą i ostatnią pozycją upamiętniania Naczelnego Wodza, odbędzie się Gra Miejska (CIT) promująca wiedzę na temat związków Stefana Roweckiego z naszym Miastem, jak i zapoznanie się uczestników Gry z biografią Bohatera.
Zaprezentowana będzie też wystawa poświęcona Dowódcy Armii Krajowej, jak i Państwu Podziemnemu (UM).

witold k

9 lutego 2013

Powiązane

3.714285
Ocena: 3.7 (7 głosów)
Twoja ocena: Brak