Skip to main content

Kropla w morzu zadłużenia

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

Manipulatory podały, że właśnie Gierek został spłacony. Kilka kwot ogólnych, nazw instytucji finansowych i już. Owszem, nie wymagam od redakcji działu ekonomicznego na ten przykład, "Rzeczypospolitej", informacji o kulisach zadłużania PRL-u, ale ktoś to zrobić musi. Czy to kolejne zadanie dla IPN? Zadłużenie PRL-u, jak całego komunistycznego bloku to program likwidacji RWPG, bez szacunku dla tubylców... Nas jednak interesuje Polska. Wtedy i teraz. Obecne zaciąganie długów mieści się w kolejnym etapie likwidacji potencjalnej konkurencji nad Wisłą.

Jest bowiem ciągłość. Parobki ówczesnej finansjery „komandosi” (wpierw przygotowywali upadek Gomułki, następnie podkładali, BMW- Edwardowi Gierkowi, lichwiarskie kredyty do podpisywania.) Dalej, z dużą siłą po 1989 roku, troszczyli się o bezkonkurencyjne ze strony tubylców (Okrągły Stół i podział łupów), przejmowanie całych gałęzi, co szczególnie widać było w handlu. Następni, pod innymi kryptonimami, realizują dalej interesy, których celem jest przygotowywanie terenów do ekspansji: tania siła robocza i konsumenci.

Awantura w PZPR i przejście części awanturników do Solidarności spowodowało dość szybkie porozumienie rzekomych awanturników (Okrągły Stół) ponieważ tubylcy zbyt szybko rośli w siłę.

Czego bym oczekiwał.

Informacji personalnych kto w czyjej kieszeni siedział kto siedzi. Jak w praktyce realizuje się rywalizacja byłych chamów i żydów. Kto tu patriota, kto zdrajca i na jakiej podstawie owe naznaczenia.

witold k

30 października 2012

4.5
Ocena: 4.5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak