Skip to main content

Znamy już kandydata na burmistrza Opoczna

kandydat.jpg

Znamy już oficjalnego kandydata Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości na urząd burmistrza Miasta i Gminy Opoczno w zbliżających się wyborach samorządowych. Piątkowa Konwencja Wyborcza PiS ostatecznie ucięła wszelkie spekulacje i domysły – o burmistrzowski fotel w Opocznie będzie starał się poseł na Sejm RP Robert Telus.

By poprzeć tą kandydaturę do Opoczna przyjechało wielu polityków, bliskich współpracowników i przyjaciół Roberta Telusa, wśród nich dziewięciu parlamentarzystów: poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Wojciechowski, posłowie Grzegorz Tobiszewski - wiceszef Klubu Parlamentarnego PiS, Jolanta Szczypińska – również wiceszef Klubu Parlamentarnego PiS, Nelli Rokita, Barbara Bartuś, Wojciech Zarzycki, Krzysztof Sońta, Dariusz Seliga oraz senator Grzegorz Wojciechowski.

Ze względu na tragiczne wydarzenia, do jakich w ostatnich dniach doszło w Łodzi, Konwencja rozpoczęła się o 17.30, czyli pół godziny wcześniej niż planowano. W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury zebrało się kilkaset osób, sympatyków opoczyńskiej prawicy. Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy i odśpiewaniem hymnu narodowego. Jako pierwszy głos zabrał wicestarosta powiatu opoczyńskiego Jan Wieruszewski, który w obszernym wystąpieniu przedstawił obecną sytuację polityczną w Gminie Opoczno oraz szereg niezbędnych zmian, jakie po wygranych wyborach zamierza przeprowadzić Prawo i Sprawiedliwość. Nawiązywał także do polityki krajowej apelując do obecnych na Sali parlamentarzystów, by w Sejmie troszczono się także o sprawy polskiej wsi i małych miast a nie tylko dużych aglomeracji i bogatych regionów.

Kolejnym punktem programu była multimedialna prezentacja kandydatów do Sejmiku województwa łódzkiego, na wójtów oraz radnych powiatowych i gminnych, którzy startują w listopadowych wyborach z list Prawa i Sprawiedliwości.

Kulminacyjnym momentem Konwencji było oczywiście ogłoszenie kandydata na burmistrza Opoczna. Jego prezentacji dokonał poseł Dariusz Seliga oraz wiceszef KP PiS Grzegorz Tobiszewski. Wchodzący na scenę przy dźwiękach piosenki „Golden eye” Tiny Turner Robert Telus otrzymał od zgromadzonych owację na stojąco. Kandydat na burmistrza przedstawił w skrócie najważniejsze zagadnienia swojego programu, dotyczące walki ze stale powiększającym się bezrobociem, kwestiami gospodarczo-finansowymi, infrastrukturą, bezpieczeństwem, kulturą i oświatą Miasta i Gminy Opoczno.

Na zakończenie swoje poparcie i wiarę w zwycięstwo Roberta Telusa wyrazili zaproszeni parlamentarzyści. Posłowie gratulując mieszkańcom Opoczna znakomitego kandydata Na burmistrza, podkreślali także wielką wagę jego decyzji, oznaczającej w przypadku wygranej rezygnację z tzw. wielkiej polityki na rzecz powrotu do samorządowej pracy w Opocznie.

foto: www.bwfilm.pl

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak