Skip to main content

PUNCS: Powszechny Uniwersytet Nauczania Chrześcijańsko Społecznego. Energetyk... katolicki

portret użytkownika witold k
PUNC.JPG

Moja deklaracja ideowa i polityczna

 • PUNCS trafiłem zupełnie przypadkiem. Zarejestrowałem się z automatu ponieważ widziałem w tym pomyśle oryginalność; ale także okazję do osobistego remanentu z życia. Skonfrontowania tego czemu służę jak zrozumiem i podejmuję realizacje z tym co ma do powiedzenia nauka chrześcijańska AD 2021.
 • Fakt posługiwania się Internetem w formie interaktywnej to już zwyczajnie osobista satysfakcja z realizacji w praktyce tego co promuję od lat ostatnio (15 lat) pod nickiem trybunalscy.pl

  Konsekwencja kroku przystąpienia do inicjatywy IMS Instytutu Myśli Schumana

 • na chwilę po tym jak przystąpiłem do projektu PUNCS okazało się, że jestem energetykiem na którego czeka wakujące miejsce w przyszłej grupie. Słuchacze bowiem PUNCS funkcjonować mają w 5 osobowych grupach, w których powstać mają pomysły – projekty do realizacji w praktyce - w codziennym życiu.
 • Podejmuję współpracę w takim zespole, choć skład tego zespołu to osoby, które już dawno odrzuciły moje pomysły i realizacje, które ja znajduję w IMS a koledzy mniej bądź więcej świadomie – raczej, od takich form uciekali… czym jednoznacznie odrzucili mnie jako osobę i możliwość przyszłej współpracy. Covid-19 jak rozumiem był bardziej przekonywający.

  Moja propozycja dla grupy „Energetyk”

  Nazwa grupy: Energetyk… katolicki
  Swoją pisaniną - od lat - próbuję poprzez bon mot „katolicki to powszechny” oparty na nauce Kościoła katolickiego wyjść na przeciw fali różnych realizacji masonerii pod nickiem „demokracja”. Udowadniam, że demokratyczny to tyle co powszechny a więc katolicki.

  Na potrzeby grupy w PUNCS dołożę, że warunkiem głoszenia katolickiej powszechności jest bycie w sakramentach Kościoła i takim świadectwem codziennym – permanentne poddawanym weryfikacji w formach interaktywnych i codziennym obrządku.

  Grupa już praktycznie nazwana „Energetyk” Moim zdaniem winna mieć w swej nazwie energetyczne powszechne przesłanie czyli „Energetyk… katolicki”

  Energetyk to nie tylko pracownik ważnej gałęzi gospodarki, czy puszka sztucznie wypreparowanego płynu do podniesienia energii. To także energia którą wskazał, rozprzestrzenił i chroni Pan nasz Jezus Chrystus – przypomnę nie stworzył nowej nauki a pokazał we współczesnym świecie. To, że zrobił to sam Syn Boga wszechmogącego stawia nas w pozycji uprzywilejowanej i lepszej; wyposażonej w nadzieję na Zbawienie.

  Zatem grupa „Energetyk… katolicki” będzie interpersonalna nie będzie ukierunkowana zawodowo, środowiskowo a powszechna z tytułu katolickiego pochodzenia. Tym zajmą się inne grupy: biznesowe, samorządowe, zawodowe, kulturowe etc.

  Nie będzie proponowała konkretnej formy podejścia do konkretnego człowieka, zawodu, sytuacji. Będzie czymś większym. Alternatywą czy może odebraniem Masonerii zawłaszczonej i niszczonej pozycji Kościoła katolickiego i obecne skutki tegoż.

  witold k

  7 marca 2021

 • 5
  Ocena: 5 (7 głosów)
  Twoja ocena: Brak