Skip to main content

Chcemy być wolni i wolność przekazywać

portret użytkownika witold k
orzel IV RP.png

Refleksja w zgodzie z oficjalnym przekazem z okazji rocznic Powstania i Bitwy warszawskiej. Ku mojej wielkiej satysfakcji w tych dniach możemy zobaczyć, jak nazywam, „nieznanych działaczy” czy I, II, III i IV Konspirację.

Mowa o np. wystawach pokazujących polskie rodziny stające na straży polskości, polskiego państwa, naszej kultury, tożsamości. O kolejnych obrazach z naszej historii i kolejnych nieznanych działań czy postaci, którym zawdzięczamy naszą ważną pozycję w Europie, które przy okazji zmian ustrojowych z PRL do III RP zostały zablokowane konstytucyjnie (ordynacja proporcjonalna).

Niżej podpisany, to członek pokoleniowej sztafety tak po mieczu jak i kądzieli, posunięty pesel także nadaje stosowne uprawnienia.

Moi mili parafianie, zacznę od tego, w czym uczestniczę od 40. rocznicy sierpnia ’80. Generał Jaruzelski (matrioszka) nie przejmował władzy Juntą Wojskową, aby obywateli umniejszyć bądź też upokorzyć. Nie był w stanie kolejny raz pogonić kilku osób wpływowych, których wcześniej usnął z PZPR. Junta Wojskowa miała być zakamuflowaną formą urwania się od zakładanego w czasie epoki Gierka kagańca na PRL. Kagańca finansowego, technologicznego i medialnego pogromu PRL.

Polityczni nadani liderzy polskiego Sierpnia to rywalizacja założycieli PRL. Obrazowo to wskazuje p. Witold Jedlicki w swej broszurce o „Chamach” i „Żydach”. Marionetka: Lech Wałęsa jest tutaj ofiarą i pożytecznym idiotą. Wiele razy wskazuję tutaj Grupę Roboczą KK NSZZ”S”. Nie byłoby Junty Wojskowej także i z innego zasadniczego celu, jakim było pilne zlikwidowanie masowego ruchu, który nie tylko groził „Chamom” ale i „Żydom”. Geremek i świta dopuścili obrazki świętych na ogrodzeniu Stoczni po to, aby polski żywioł uśpić - usatysfakcjonować, a okazało się, że miały one wpływ na pobudzenie polskiego ducha. Na podjęcie Nauki Wyszyńskiego i Wojtyły. Trzeba było szybko znaleźć wspólnego wroga. Okazało się, że tym wspólnym wrogiem może być Solidarność. Pole rywalizacji wykorzystano jako wspólny cel do obalenia ducha i ponownego dogadana się. Pojawiają się kolejni naiwni pożyteczni: bracia Kaczyńscy. Resztę znamy, widzimy.

100. rocznica Bitwy. Umacniał się ostry polityczny spór II RP: Sanacja - Endecja. Rosja przy amerykańskim wsparciu idzie na Zachód. W interesie amerykańskim naiwnie myśląc, że w swoim, sowieckim. W zemście za Zachodni interes w Rewolucji Październikowej. Idze jak burza, jest pod Warszawą, zatem na drugiej połowie Rzeczypospolitej. Wojsko podzielone tak jak polityka. Udaje się...

76. rocznica straceńczej walki o Wolność polskiego warszawskiego ludu…

Ordynacja proporcjonalna miała raz na zawsze uporządkować uspokoić władzę nad niebezpiecznym europejskim żywiołem, który nieraz psuł interesy. W tej sprawie nic się nie zmienia. Zjednoczona Prawica nie zająkiwała się nad tym tematem, we właśnie zakończonej kampanii wyborczej. W ten sposób zafundowała swoim przeciwnikom miliony rozczarowanych wyborców.

Wskazane trzy przełomy polityczne, wszystkie zmarnowane, nie byłyby możliwe bez polskiego pospolitego ruszenia, bez którego by nas nie było jako oddzielnego Państwa.

witold k

1 sierpnia 2020

5
Ocena: 5 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak