Skip to main content

W rocznicę powstania PC dowiedzieliśmy się, że PC powstało po to, aby zwalczać korupcję. Fałsz!

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Mógłby ktoś z ówczesnych liderów znaczonego post ubeckiego biznesu powiedzieć to samo. Organizowaliśmy się, żeby zwalczać korupcję.

Panowie byli i są siebie warci. Istnieje zmowa milczenia odnośnie nieprzygotowania ludzi, którym przyszyło organizować nowe, którego nikt nie znał. Mowa o nieprzygotowaniu wszystkich po obu stronach czasu przełomu. Trzech panów (z rozdania Jaruzelski, Rockefeller) na kolanie, napisało reguły reformy dla post PRL. Dla pozoru w biurze rzekomego opozycjonisty Kuronia. Na długo wcześniej Jaruzelski posłał na Zachód młodych komuszków w celu wyszkolenia ich do przejęcia władzy w Polsce. Ci tę władzę przejęli i przejedli. Balcerowicz to taki bon mot tego faktu. Dziś jest dużo trudniej... Trzeba było nie siadać do stołu.

Pomijam w tym wpisie rzeź, jaka odbywała się, jaka odbywa się na polskiej przedsiębiorczości rodzinnej. Walka na śmierć i życie tutaj się odbywała. Stratedzy wyprowadzili rywalizację, ślepą walkę na tubylców. Zrobiono to po to, aby nikt nie przeszkadzał w układaniu się wielkich. Interes zadzierzgnięty z Jaruzelskim miał priorytet… i ma - moi mili parafinie.

Do meritum
Rzekoma antykorupcyjność PC to nieporozumienie wynikające właśnie z braku jakiegokolwiek pojęcia o gospodarce, za to z genetycznym uprzedzaniem do wszystkiego i wszystkich. Dokładnie takie same emocje funkcjonowały w bezpiece, w ich zwalczaniu jakiejkolwiek konkurencji z naszej strony. Obrazując to za Witoldem Jedlickim: „Chamy” zwalczały Chamów”. Tak było. Rozegrali nas... Więcej! Geremek upokorzył nas ustawą o rzekomej ochronie danych osobowych. Chodziło o to, aby odciąć Goja od ichnich interesów na nas.

Zerwanie układu z Rosją (pożyczka Milera) przerwane „Nocną Zmianą”. Tu przypomnę: umocniło współpracę bezpieki z Rosją, a nie ją zakończyło. Siła wpływów Rosji to próba ugryzienia kawałka tortu szykowanego dla nowego porządku po Pierestrojce. UE to projekt Rosji z Zachodem, dalszy etap realizacji zasadniczego zadania rewolucji październikowej – Rosja zapleczem Zachodu.

Nie potrafiliśmy, nie umieliśmy sytuacji opanować. Rzekoma antykorupcyjność PC niszczyła nasze szeregi. PC nigdy jak z resztą PiS nie ruszył rzeczy zakazanej – tak jak i druga strona: bezpieka czy jej dzisiejsze nazwy, Kolacja Obywatelska i cała reszta - to to samo dziadostwo celu przedniego.

Walka z PiS do walka ze zdrajcą. Byli, donosili flaszki, a teraz kota ogonem odwracają, że tak obrazowo.

Lider PiS dziś powinien używać słowa przepraszam, a nie iść w zaparte. Nie nadawał i nie nadaje się na lidera.

witold k

13 maja 2020

4.727275
Ocena: 4.7 (11 głosów)
Twoja ocena: Brak