Skip to main content
portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Witold Kowalczyk – mieszkaniec blokowiska, szef portalu trybunalscy.pl

 • Poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek.
 • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

  Dotyczy: sprawa plagi mrówek domowych na przykładzie bloku 14 przy ul. Wysokiej.

  Niniejszym wnoszę do:

 • PPIS w Piotrkowie o podjęcie z urzędu sprawy wieloletniego zaniedbania (plaga mrówek) przez administrację budynku 14 przy Wysokiej. TBS (Towarzystwo Budownictwa Społecznego); COMP (Zarząd i Rozliczenie Nieruchomości)
 • Posła na Sejm RP - o podjecie merytorycznej debaty w kierunku zaproponowania zmian ustrojowych w dotychczasowym sposobie zarządzania blokowiskiem przez Wspólnotę Mieszankową. Także w kontekście nowej ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu blokowisk w wodę. (Dostawca wody nie uznaje licznika swojego klienta)

  Do meritum.
  W bloku 14 przy Wysokiej od lat mieszkańcy zmagają się z plagą mrówek. Nikt nigdy nie przedstawił badań na temat, jaka mrówka zagnieździła się, jak należy postępować, jakich środków użyć do eksterminacji. Nie podjęto obowiązkowych działań w tym bezpośrednim zagrożeniu zdrowia mieszkańców. To temat dla SANEPIDU

  Tylko powierzchowna analiza obecnego stanu organizacyjnego, w którym ustawodawca zarządził powoływanie tzw. Wspólnot Mieszkańców, wykazuje nieporozumienie, niezrozumienie i brak podstawowej aktywności tychże, jeśli idzie o realizację zadania bieżącego kontaktu Mieszkaniec - Wspólnota. Sam, na trybunalscy, proponuję od 11 lat grupę tematyczną do bieżącego kontaktu wymiany opinii czy formy podejmowania wspólnych działań. Nic.

  witold k

  20 maja 2019

 • 5
  Ocena: 5 (12 głosów)
  Twoja ocena: Brak

  Wspólnota

  portret użytkownika witold k

  Nie ma komunikacji

  portret użytkownika witold k

  Dalej nikt; ani mieszkańcy, ani szef wspolnoty - nikt z administracji nie podejmuje publicznej wymiany informacji. Plotki domysły i asekuracja. To nie moja bajka. Odniosę się do problemu, w którym mrówki określają warunki; są "mądrzejsze" od ludzi.

  Opcje wyświetlania odpowiedzi

  Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.