Skip to main content
portret użytkownika witold k
mrowki.jpg

z naszego archiwum

Wspólnota ludzi i mrówek. Na początek: Ten nasz Ustawodawca – mowa o III RP – jak nabijał, tak nabija sam sobie guza. Nie tylko ze względu na pozamerytoryczne zajmowanie głów w bieżącej rywalizacji nad Wisłą, ale także, może przede wszystkim, naiwnie rozumianą wolnością obywatelską.

Już dawno temu założyłem na trybunalscy.pl grupę tematyczną „Wspólnoty Mieszkaniowe”. To taka pomoc ustawodawcy, który mądrze rozwiązał problem współodpowiedzialności za dom, za domy - wielorodzinne. Niestety, wpierw nie było obywatelskiego zaangażowania, potem było włażenie administracji w lukę, która tu powstała. Przykład uciekającej wody w blokowiskach. Ewidentny błąd Ustawodawcy (ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę) przerzucony na lokatora. Wyprowadziłem sprawę do Brukseli i poddałem się. Ten, który mi w tym pomógł jest obecnie posłem na Sejm III RP.

Nic to, jak się okazuje, przy inwazji mrówek w domach wielorodzinnych. Problem dostrzegłem kilka tygodni temu, a ma miejsce od lat i to na całych osiedlach. Tutaj także widzę pozamerytoryczne spychanie odpowiedzialności administracji budynków na ideowców społeczników z formalnych struktur, ze Wspólnot Mieszkaniowych. Ci w swej naiwności podejmują interwencje i uderzają w ścianę tej wyżej wskazanej wolności obywatelskiej, której bliżej do moralności pani Dulskiej niż do merytorycznego rozwiania problemu. Poddanie się działaniom służb do tego powołanych jest jedynym obowiązkiem, jeśli trzeba pod rygorem kary finansowej. SANEPID.

Zadaniem Wspólnoty Mieszkańców nie jest sprawa deratyzacji, jakichkolwiek innych obowiązków administracji budynku, a mobilizowanie mieszkańców do wspólnej na początek rozmowy, potem do troski o środowisko współżycia na co dzień. Nie potrzeba tu narad w piwnicy, wystarczą publiczne formy internetowe. Administracje budynków, w tym wypadku także Sanepidu, podobnie do Waldemara Niewinnego, umykają od obowiązków, składając je na „Wspólnoty Mieszkańców”. Nie o to chodziło ustawodawcy.

PS. Po tych kilku zdaniach raczej ideowych, ustrojowych, deklaruję współpracę we wspólnej (w całym budynku) zaplanowanej akcji wykładającej środki usuwające mrówki z mieszkań. Proszę podać nazwę środków, miejsce zakupu. Sukces, jak rozumiem, to jednoczesne, zaplanowane akcje.

witold k

6 lutego 2019

4.714285
Ocena: 4.7 (14 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze: