Skip to main content
portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Przypominamy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. I ja przypomnę: obligacje, szczególnie jedną Trybunalskiego Miasta Piotrkowa z 1917 roku (przekazałem do Muzeum - są tam zdeponowane)

i swój w tej sprawie osąd – refleksję.

Na pięciu kandydatów do urzędu Prezydenta miasta Piotrkowa Trybunalskiego tylko jeden może liczyć na polityczne zaplecze (Grzegorz Lorek). Zaplecze państwowe. W tej sprawie muszę odnieść się do szczególnego rodzaju braku odpowiedzialności, by nie napisać manipulacji. Dziadostwo wykorzystuje te sytuacje i np. finansując międzynarodową firmę pożyczającą rowery przedstawia jako inwestycje - sukces miasta.

Nie rozumiem. Nie rozumiem, dlaczego obecny aparat państwowy propagandowy nie edukuje z podstawowych zasad ekonomii swoich obywateli, podatników. Podatników, którzy obecnie nie są w stanie pokryć 100% kosztów obsługi państwa i jego obowiązków, jednak kiedyś to zrobią i należy im się szacunek oraz podnoszenie ego.

500+, bo to dobry przykład. Przekaz nie powinien budzić wątpliwości: Obywatelu-podatniku masz tu weksel. Powiedz synowi, córce, że inni podatnicy przez 18 lat pożyczać Ci będą pieniądze, a ty w przyszłości odpracuj je swoją uczciwością, pracowitością, talentami.

Zamykamy buzie tym, którzy nas obrażają. Skomunizowany obywatel dowiaduje się, że mu się nie należy, a mu pomagają... To zupełnie inna rzecz. Przede wszystkim wzrasta poczucie narodowej, państwowej wspólnoty, bez czego nic nie zbudujemy.

Nasi przodkowie ofiarowywali obrączki, pierścionki, naszyjniki. My możemy oddać czas, pracę, sumienność.

witold k

9 października 2018

5
Ocena: 5 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak