Skip to main content

Paweł Toboła

Profesor Zybertowicz w Bełchatowie i Konstantynowie Łódzkim!

16.10.2011 14:00
16.10.2011 19:58

W najbliższą niedzielę, 16 października odbędą się dwa spotkania promujące książkę "Pociąg do Polski. Polska do pociągu" profesora Andrzeja Zybertowicza, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Prohibita. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych losami Ojczyzny na spotkanie i dyskusję.

Poniżej dokładne miejsca i godziny spotkań:

BEŁCHATÓW
Niedziela, godz. 14:00 Dworek Olszewskich (Muzeum Regionalne), ul. Hellwigów 11 Dworek mieści się w centrum miasta, dojazd od ulicy Kościuszki albo 9-go Maja.

Gospodarka oparta na Dekalogu

Upadek systemu komunistycznego i gospodarki centralnie planowanej był nieunikniony, co wykazywało wielu polityków, filozofów i ekonomistów na długo przed tym, jak rzeczywiście upadek ten nastąpił. Znacznie mniej miejsca natomiast poświęcano w czasach dominacji tego ustroju zagadnieniu, co się stanie z życiem gospodarczym, gdy spodziewane bankructwo nadejdzie. Myśl Jana Pawła II na tym polu jest bardzo ciekawa i - jak się okazuje - wciąż aktualna.

Osaczony złem - zapomniana historia kierowcy karetki

wysocki_front.jpg

To ja byłem tym kierowcą karetki, który przewoził Grzegorza Przemyka z komisariatu MO do Pogotowia Ratunkowego przy ul. Hożej w Warszawie. Nie wiedziałem wtedy jeszcze, że przebyta przeze mnie w niespełna parę minut trasa, aż tak bardzo odmieni całe moje życie – tymi słowami zaczyna się wstrząsająca książka Michała Wysockiego zatytułowana "Osaczony złem".

Z ekonomią pod prąd

Od kilku tygodni na łamach dziennika "Rzeczpospolita" toczy się dyskusja na temat tego, jak edukować ekonomicznie Polaków. Głos na łamach dziennika zabrali w tej sprawie m.in. Marek Borowski oraz filozof Dariusz Gawin . Poniżej prezentujemy naszym czytelnikom artykuł wiceprezesa PAFERE Pawła Toboły-Pertkiewicza złożony do redakcji "Rzeczpospolitej", jednakże do tej pory nie ukazał się on na łamach.

Kogo się bać? Przeciw komu się szczepić?

Przez moment mignęła mi sonda w programie jednego z najświatlejszych dziennikarzy III RP. Według wyników cząstkowych (była to pewnie jakaś połowa programu, bo dalej nie oglądałem) 63 proc. osób, którym chciało się wydać 2,44 zł na sms, nie boi się świńskiej grypy. Słusznie, choć co na to powiedzą ci, którzy trąbią na prawo i lewo o "kolejnych ofiarach" świńskiej grypy, informują o powszechnej obawie i panice. Co powiedzą ich przełożeni, że aż 63 proc.

Fundusze europejskie

Dzięki funduszom europejskim ma się podnieść poziom życia w Polsce. Czy tak będzie w rzeczywistości?

Lekcje walki z kryzysem

Szósta pod względem wielkości gospodarka świata od miesięcy boryka się z coraz większym kryzysem gospodarczym. Mimo kolejnych kosztownych programów pomocowych, mających ratować brytyjską gospodarkę, pogrąża się ona w nasilającej się zapaści. Dość napisać, że bezrobocie jest tam najwyższe od ponad 20 lat, PKB maleje, rośnie zaś inflacja, deficyt budżetowy sięga 9 proc., a zadłużenie państwa osiągnęło niemal połowę dochodu narodowego.

Sprawa długów z min. Czumą w tle

Sprawa długów z min. Czumą w tle

Od tygodni cały świat tzw. mediów i wszystkich opcji politycznych żyje “sprawą” rzekomych amerykańskich długów posła i ministra sprawiedliwości w jednej osobie, Andrzeja Czumy. Pomijając przyczyny takiego zainteresowania ze strony mediów osobą nowego ministra i zupełnie zostawiając na boku kwestię tego, czy “ujawnienie” tej sprawy było wyrazem dziennikarskiego dążenia do prawdy w życiu publicznym, czy też wykonaniem zwykłego “zlecenia”, warto na problem długów spojrzeć z zupełnie innej perspektywy.

Kidnaperzy w natarciu

Sejm ostatecznie przegłosował nową ustawę oświatową. Ustawę z jednej strony pod wieloma względami kuriozalną, z drugiej eksperymentalną, gdzie królikami doświadczalnymi staną się najmłodsze dzieci.

Subskrybuj zawartość