Skip to main content

Czas na Zmianę w Piotrkowie Trybunalskim 2018 (13)

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

skąd się wzięły grupy polityczne nazwane od nazwiska lidera

Skąd się wzięły grupy polityczne nazwane od nazwiska lidera, co śmieszniejsze od rzekomej „manny z nieba” - obiecanek wykazujących na „odlot” spragnionych żołdów czy też zamiany miejsc z konkurentami.

Skąd? Z przemożnej chęci zmanipulowania motłochu – bytu, który w polskiej rzeczywistości nie istnieje ze względu na przyrodzone nam przymioty. Kiedyś (przymioty) dawały pozycje hegemonów, obecnie parobków. Propaganda z gruntu skierowana w niebyt.

Po co zatem owa manipulacja na jakoby nie partyjne inicjatywy, skoro nie ma tych, których można na nazwisko lidera zmanipulować. Nie chodzi tu o pozyskanie niezorientowanych, urobionych przez propagandę. Chodzi o fikcję, o zasłonę pozwalającą na zebranie swoich w celu osiągnięcia celu… (stąd raz nazwisko raz obiecanka) - casus ordynacji proporcjonalnej.

Mamy dobre przykłady i złe przykłady tej manipulacji. O Ruchu Kukiz niedawno wspominałem. O ksywce wyborczej „Chojniak”, za którą stoi PROM - wiele razy.
Są tacy, którzy to widzą i tolerują, wspierają.

Mowa o osobnikach, którzy od lat, od dziesięcioleci nie rozwijają się, a trwają na wysokich żołdach. Blokują rozwój swoją okupacją stołka. Urzeczywistniają intelektualny upadek lokalnych wspólnot. Wstępnie rozgarnięci emigrują. „Dolina śmierci”.

witold k

25 sierpnia 2018

5
Ocena: 5 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak