Skip to main content
portret użytkownika witold k
Solidarnosc_logo.gif

Taki tam szczegół na drodze do rozumienia tego, co na co dzień dzieje się w naszym mieście, co składa się na jego nieenergiczne trwanie (pomijam aktywność urzędniczo-obywatelską nacechowaną toksyczną rywalizacją).

Piotrkowskie rondo Solidarności zostało udekorowane flagami Solidarności w dniu 2 września. Nie 31 sierpnia - a 2 września. Pominąłbym ten fakt, gdyby rondo nie było piotrkowskim symbolem walki koterii o samo przetrwanie. To oryginalny temat do wskazania.

Koteria nie znosi jakiejkolwiek aktywności nie będącej pod jej kontrolą. Czaszki są tak przegrzane od permanentnej kontroli rządu nad duszami, że zwyczajnie nie obczaili, że 31 sierpnia należało rondo udekorować. Tu uwaga, koteria nigdy nie miała wśród swoich najbliższych solidarnościowego autorytetu, a jak mieli to kupić chcieli… i do wora z postkomuną. Zapędzili się w kozi róg.

Do meritum.
Jest 2010 rok. Wracam z Katynia 19 kwietnia pełen wewnętrznego narodowego upokorzenia i myślę, że my, Piotrkowianie powinniśmy jakoś tę traumę upamiętnić. Pojawia się wśród najbliższych współpracowników portalu trybunalscy.pl pomysł, aby nadać jakiemuś miejscu imię Katastrofy Smoleńskiej. Takie pismo posłaliśmy do BRM ze wskazaniem na budujące się rondo pełne układu towarzysko koteryjnego – zamknięcie wjazdu do starej Łódzkiej. Projekt uzyskał zgodę na pełne rondo jako forma uaktywnienia starej Łódzkiej i okolic.

Jeden z krótkich współpracowników radny, którego zwyzwałem od swego godnego następcy w RM, zasugerował, aby nadać rondu imię Lecha i Marii Kaczyńskich. Podejmujemy pomysł, aby może posłać drugie pismo i tu okazuje się, że w BRM istnieje pismo z datą wcześniejszą od daty naszego wpływu, pismo z propozycją imienia L.M. Kaczyńskich. Na pewno nasze pismo było pierwszym odnoszącym się do tragedii. Maniutki antydatowały swoje pismo po to, aby ograć nas – naszą aktywność, która mogłaby wyskoczyć do przodu. Przemilczałem to. Potem okazało się, że PIS i Katastrofa to materiał trefny, który może nie spełnić oczekiwań propagandowych i sprawę wyciszono. Pożyteczni... podpowiedzieli, co z tym zrobić i zrobili. Rondo ma imię Solidarności, mieści się bardzo blisko zamieszkania jednego z najważniejszych antykomunistycznych ludzi w naszym mieście.

witold k

3 września 2017

5
Ocena: 5 (7 głosów)
Twoja ocena: Brak