Skip to main content

Rating dla Piotrkowa

Firma Fitch Polska S.A. w 2008 roku z inicjatywy Prezydenta Krzysztofa Chojniaka, za jedyne ok. 43 tysiące złotych, przeprowadziła dla Piotrkowa ocenę ratingową.
Z założenia taka ocena ma pokazywać niezależnie kondycję finansową ocenianego podmiotu.

Pytany do czego tak naprawdę ta ocena jest nam potrzebna Prezydent odpowiadał, że przyczyni się do podniesienia wiarygodności miasta. Podejrzewamy, że te 40 tysięcy to była cena jaką miasto miało zapłacić, żeby oponentom wątpiącym w politykę finansową miasta, zamknąć usta. Bo do podniesienia wiarygodnosci miasta z pewnością ta ocena sie nie przyczyniła.
Raport opracowano i zrobiło się jakoś tak cichutko. Ziemia nie zadrżała. Jeden rachityczny komunikacik. Hmm, a miało być tak pięknie….Zainspirowało nas to i postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się naszej ocenie ratingowej.

Nie dość, że analizowano głównie historyczny okres, to nie ma się czym chwalić. Właściwie w kategorii miast, jak wynika z zamieszczonych wyników, to niższej oceny niż "BBB-" " dostać nie można . Na stronie firmy Fitch Polska zamieszczono wyniki badanych 14 miast. W tej stawce tylko Piotrków Trybunalski i Koszalin "osiągnęły" taka ocenę. Pozostałe miasta mają wyższe oceny.
W dodatku trzeba działania naprawcze podejmować ! Oj nieprędko Prezydent następny rating zamówi, nieprędko. Ciekawe kto z nas zamawiałby taki rating , gdyby za takie informacje przyszło mu płacić z własnej kieszeni.

Podsumowanie naszej pracy mozna znaleźć tutaj:
http://www.naszpiotrkow.pl/images/fitch_porownanie_platforma.pdf

A tutaj oficjalny tekst uzasadnienia:
http://www.naszpiotrkow.pl/images/fitch_porownanie_platforma.pdf

P. Ciszewski Ciszewski-blog

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Przykry to obraz.

portret użytkownika witold k

Ukułem hasło, znak rozpoznawczy „manitkomania” opisałem go dokładnie... nawet w Google wisi... Wielu nie słyszy. Ponakrywali głowy czapką niewidką i już. Jeszcze kilku... Gdyby mogło... Większość uważa, że wszystko oprócz moczu to g...no. Więc karawana jedzie. Ilu osobników boi się zarejestrować na trybunalskich.pl A ilu chciałoby być tu i tam, tak na wszelki wypadek. Asekuracja, opróżnianie rondelka i... łapanie rybek przed siecią.

Bardzo trudno jest pobudzić w Piotrkowie autentyczną opinię publiczną. Za to, Internetowego tajniactwa mamy ci dostatek. Woda dzięki temu jest mętna. To znaczy, że osobnicy, którzy w tej wodzie pływają będą mieli problemy. Jednym ciężko będzie się ujawnić. Zrobią to konkurencji, w Internecie nie ma tajemnic. Innych, to my podatnicy będziemy musieli leczyć....np. Maniutek w RN.

Co jeszcze ważniejsze... Wyzwolicieli Piotrkowa jest od liku. Każdy ważny i kłaniać mu się trzeba... bo się obrazi. Jeśli dołożyć problem partyzantów, którym las wycieli...

Brak komentarzy na tematy związane z Samorządem dowodzącą tego, że jest niedobrze. Wiadomo przecież, kto, za co jest odpowiedzialny brak jego głosu deklasuje go. Wiedza gminnego urzędnika wiele by wyjaśniała.. Kandydatowi do tortu znaczy... Polityka - tak o nich mówią.. dawałoby szansę wyborczą. Byłoby wiadomo, co jest wart... Co wie, do czego nadaje się? Gdzie tam, nas interesuje trwanie... czekanie na wyborczą zadymę, na której można się załapać...

Przykry to obraz. Wysokie koszty. Są w Piotrkowie całe wielkie żerowiska, których nikt nie tyka, że imperium Gaydy wskaże. Posyłanie kasy w miejsca, które mogą się przydać.... to to łapanie przed siecią. Jak podwyżki to na max... Żadnej gospodarki, oszczędności, skromności. Wciągania podatnika do współodpowiedzialności za wspólne dobro.

Powoli musimy to zmieniać. PO to robi, kto jeszcze...

witold k

Chojniak jaki jest każdy

Chojniak jaki jest każdy widzi. W tym przypadku jego PRowiec dr Arkadiusz strzelił kulą w płot. Kwotę 43 tysiące złotych można było wydać rozsądniej

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.