Skip to main content

W nadchodzącym roku ...

portret użytkownika Zb.Ziemba
ster.jpg

W nadchodzącym roku pracę może stracić nawet pół miliona Polaków!!!

Wiele zapowiedzi analityków ostrzega, że w 2009 r. większość zależności będzie się kręciło wokół kryzysu. Kryzysu zapowiadanego, niechybnego, oczekiwanego, nieuchronnego,przewidywalnego ale istnieje realne przypuszczenie, że POpularny rząd nazbyt często będzie się zajmował własną promocją. Przewidywania ekonomistów zapowiadają, że w drugiej połowie roku 2009 sytuacja będzie najtrudniejsza. Regres sięgnie dna, wzrost gospodarczy poziomu 1-2 % a bezrobocie nawet 14 %. Pracę może stracić nawet pół miliona Polaków! Recesja, bez wątpienia, przełoży się na sektor prywatny ale zwolnienia szykują też duże państwowe firmy jak PKP czy Poczta Polska.

Jeszcze niedawno PRemier, dbający o własny wizerunek, chciał Rodaków uspokoić stwierdzeniem, że Polska to “wyspa stabilności” a Ministerstwo Finansów zapowiadało wzrost PKB na poziomie 4,8 %. Niestety była to POmyłka. PRemier pomylił wyspy (nie pierwszy raz) a ministerstwo przeszacowało. Dziś wielu Polaków mimowolnie ma w pamięci szczere słowa PRemiera: “gdybym wiedział na czym będzie polegało moje rządzenie, nie pchałbym się, bo ani to pasjonujące, ani przyjemne”.
W nowym roku szczerze życzę PRemieru Donaldu Tusku pasji i przyjemności. Aby podzielił los premiera Jerzego Buzka, który z perspektywy Brukseli nie szkodzi a i pomóc może.

Polski okręt potrzebuje na trudne czasy doświadczonego sternika, który wyprowadzi Polaków na spokojne wody.

Zb.Ziemba

2.1.2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Brawo PO !!!

Małgorzata Nowakowska

Gratuluję doskonałych analityków finansowych. A może jednak analitycy są dobrzy, tyle tylko, że wieszczą na temat dochodów i zysków określonej grupy osób?
Ale na ten temat pewnie coś wiedzą tylko zainteresowani...
Wyspa stabilności - tak, ale tylko dla wybranych. A pierwsze efekty mamy już od dzisiaj w postaci rewelacyjnej obniżki podatków.
Roczny zysk na podatku dla Plebsu (nie tylko renciści i emeryci, ale i wiele osób pracujących, również z wieloletnim stażem i po studiach) 100-200 zł, czyli tyle, ile kosztują firmowe, kupowane przez bogaczy rajstopy.
Ulga dla ulubionych i wspieranych wszędzie bogaczy - kilkanaście tysięcy zysku, czyli akurat tyle, ile wynoszą roczne zarobki dopieszczonych podobno nową ulgą Poniewieranych Obywateli.

Zatem brawo PO, brawo ugrupowanie Poniewierające Obywateli!!!
Ciekawe tylko, skąd w sondażach Poprawnie Obiektywnych te 60% pooooparcia.... A może jednak sondaż był wiarygodny, tylko zgodnie z tezą Poprawnej Obiektywności między 6 i 0 zabrakło przecinka? Skądś to chyba znamy, ale w przypadku tamtej ekipy chodziło o drobne słówko "lub".

Niestety, pod polskie strzechy

portret użytkownika witold k

Niestety, pod polskie strzechy nie wchodzi merytoryczna debata o gospodarce, ekonomi, naszej skolonizowanej sytuacji gospodarczej. Partyjne walki o podwyżki bądź przeciw podwyżką są .... antypolskie. Napuszczają jednych na drugich ku uciesze nowych władców: polskiej oligarchii i międzynarodowych koncernów... opróżniających nasze kieszenie.

Potrzebujemy debaty ustrojowej, której celem jest po pierwsze edukacja po wtóre zostawianie w kieszeniach podatników więcej pieniędzy. Obniżanie podatków prywatyzacja kolejnych elementów życia zbiorowego. Dla samorządów po raz enty przypomnę drogę przejściową „Kartę Miejską”

witold k

tak trzymać

Gdyby zrobił prawo jazdy, wrzućcie koniecznie zdjęcie za kierownicą.

P. Ciszewski

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.