Skip to main content

145.Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę

portret użytkownika Forum Ruchów Katolickich
01.07.2014 07:51
19.07.2014 20:51
145PPP.jpg

W dniu 11 lipca, już po raz 145. wyruszy Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę. W bieżącym roku wyruszamy z zawołaniem „Jezu ufam Tobie”. Powrót przewidziany jest 19 lipca w godzinach wieczornych. W pielgrzymce idą 3 grupy; grupę 4 stanowi tzw. Grupa Duchowa. To są ci wszyscy, uprzednio zapisani, którzy z różnych powodów nie mogą iść w tradycyjny sposób, ale chcą uczestniczyć w łaskach i duchowych darach, jakie im daje udział w pielgrzymce. Tegoroczną nowością na naszej pielgrzymce jest również zawiązanie się Grupy Milczenia – do tej grupy nie ma zapisów, pielgrzymować w niej mogą wszyscy pragnący wyciszenia się. Podczas naszej pielgrzymki przewidziana jest również Adoracja Najświętszego Sakramentu w drodze.

Zapisy na pielgrzymkę rozpoczynają się od 1 lipca w salce przy parafii farnej w godzinach 16.30 – 19.00 /z wyjątkiem niedziel/. Przy zapisie konieczne jest posiadanie dowodu tożsamości (legitymacji szkolnej lub studenckiej); opiekunowie osób niepełnoletnich będą musiały złożyć specjalne oświadczenie o wzięciu pod opiekę takiej osoby.

Zapraszam serdecznie do wspólnego pielgrzymowania wszystkich, którzy już kolejny raz wybierają się do Tronu Matki Bożej; szczególnie zachęcam wszystkich, którzy jeszcze wahają się czy wyruszyć w drogę. Intencji mamy bardzo wiele – tych osobistych, ale i tych ogólnych. Trwamy w okresie przygotowania do Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz wizyty Ojca świętego Franciszka w 2016 r. Chcemy pochylić się znowu nad naszym chrześcijańskim życiem indywidualnym, jak i społecznym. Ponadto zaniesiemy do Matki Bożej wszystkie trudne problemy naszego miasta i Ojczyzny.

Od dnia 2 lipca, codziennie o godz. 18.00 w kościele farnym pw. św. Jakuba Apostoła będzie odbywać się Msza święta połączona z nowenną przed pielgrzymką.

Kierownik
Pieszej Pielgrzymki Piotrkowskiej

(-) Ks. Tomasz Estkowski

5
Ocena: 5 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze:

Piotrkowska Pielgrzymka

portret użytkownika Admin