Skip to main content

Na peryferiach Referendum

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Oświadczenie

W dniu 19 czerwca 2013 dokonano nielegalnego wglądu w moją dokumentację medyczną, złożoną w mojej przychodni POZ. Zwracam niniejszym Oświadczeniem uwagę stosownych służb na problem ochrony danych osobowych, w piotrkowskiej służbie zdrowia. Nazwiska osób, które mogły zlecić i dokonać w/w wglądu, są do dyspozycji uprawnionych organów.

W dniu 19 czerwca około godziny 14 zgłosiłem się do swojej przychodni w celu zapisania się do lekarza rodzinnego. Pani w rejestracji przez kilkanaście minut poszukuje mojej dokumentacji, ale jej nie znajduje. Po sprawdzeniu rejestru pacjentów już zarejestrowanych okazało się, że jestem zarejestrowany, a moja dokumentacja jest już u wskazanego lekarza (przychodnia jest mała, zatem personel bez problemu kojarzy nazwisko pacjenta z jego rodzinnym lekarzem). Nikt z rodziny, dokładnie żona, nie zapisywała mnie na wizytę. Dokonała tego osoba w rejestracji, znajdując na biurku – blacie, dokumentację, którą ktoś inny, ktoś, kto był ciekawy zawartości, nie odłożył na miejsce. Nie odłożył, ponieważ szuflada dla Kowal i następnych w alfabecie, usytuowana jest wysoko i bez drabinki nie można jej włożyć.

Dlaczego sprawę łączę z piotrkowską inicjatywą referendalną. Dzień wcześniej, 18 czerwca, po raz kolejny zajrzałem do przychodzi, aby sprawdzić ilość oczekujących na wizytę u lekarza. Korytarze były pełne osób oczekujących – zapisanych. Wzrok zatrzymałem na prominentnym działaczu PIO, któremu się ukłoniłem. Raczej nie mam wątpliwości, że po uzyskaniu porady medycznej postanowił uzyskać informację, którą ewentualnie można by wykorzystać.

witold k

19 czerwca 2013

5
Ocena: 5 (7 głosów)
Twoja ocena: Brak