Skip to main content

Demokracja bezpośrednia - panaceum czy pacaneum?

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

Retorsje koalicjantów trwają. Jak widzimy, PIO (piotrkowska inicjatywa obywatelska) nie odpuszcza swemu „syjamskiemu bratu” PROM (patriotyczny ruch ocalenia maniutkomanii) i podejmuje drugą próbę odwołania p. Krzysztofa Chojniaka. (Bękart PIO-PROM powstał w głowach pp. Błaszczyński&Matusewicz) i pierwotnie występował pod innymi nickami.

Zwrócę uwagę na upersonifikowanie sprawy Referendum. Cała manipulacyjna machina wskazuje osobę p. Krzysztofa Chojniaka. Stosuje się zbitkę Prezydent = Chojniak. Nie odróżnia się osoby od kompetencji (określonych prawem) urzędnika. (Krzysztof zasłużył sobie na takie potraktowanie uprawianą od lat propagandą)

Manipulacji dokonują obie strony rzeczonego konfliktu. Wszystko, co złe, to osoba. Wszystko, co dobre, to osoba - (konkretna osoba). Nie ma mowy o uwarunkowaniach ustrojowych, prawnych, proceduralnych... to standard w PRL-u. Przepraszam, w III RP.

Koledzy sami siebie na siebie napuścili, sami siebie próbują rozrabiać, a nazywają to dobrym działaniem w imieniu lokalnej wspólnoty obywateli. To kłótnia w rodzince: pp. Błaszczyński – Maćkowiak&Matusewicz. P. Chojniak to uczeń pp. Błaszczyńskiego i Matusewicza.

Przypomnę, że zwyczajne w świecie realizowanie obowiązków za pensję przedstawiane jest w świetle osiągnięć ponadczasowych, szczególnych etc. To oczywiście jest manipulacja obrażająca inteligencję homo sapiens. Taką samą manipulacją jest inicjatywa odwołania (przez zmanipulowaną gawiedź) p. Krzysztofa Ochojnika za to, że są za wysokie podatki czy inne ustawowe obowiązki pierwszego urzędnika samorządowego, które to obowiązki, jako urzędnik, wykonuje dobrze. Jako polityk – katastrofalnie... (Czas na przeprosiny za toksyczne układy... Proponuję samo odejście p. Mariana Błaszczyńskiego, jako warunek wstępny.)

Jeśli kogoś należy odwołać za wysokie podatki, to ca 60% polskiej populacji, która wyłączyła się z politycznego i obywatelskiego życia, swojej narodowej wspólnoty. Poprzez to wyłączenie owa większościowa część naszej wspólnoty zezwoliła na niczym nieograniczony żer koterii, łatwiej wziąć kolejny kredyt niż zmobilizować obywateli. Od góry do dołu...

Pomijam zawartość ulotki kolportowanej – jej skrajnie manipulacyjnego wydźwięku, także przechodzę obojętnie nad życzliwą drukarnią, nad zgodnością zamówienia z fakturą – standard wszelakich kampanili wyborczych – wszyscy to wiedzą, nikt nic nie robi.

Pomijam rwetes drugiego członu syjamskich braci, przejawiający się w tzw. „pantoflowym oburzeniu” na „stoliki” zbierające poparcie dla Referendum. Jedni manipulują gawiedzią wierzącą i praktykującą, drudzy biedną i prostą... nie odróżniającą kazania, od parafialnych ogłoszeń.
Liczę na to, że dobry czas referendalny, za który dziękuję inicjatorom, zostanie jednak wykorzystany dla i przez... wstępnie rozgarniętych. Że demokracja bezpośrednia, okaże się czasem panaceum nie pacaneum. Jest to możliwe?

Przeżywamy kolejną manipulację, która obraża nas, piotrkowian: podatników i obywateli. Jest dowodem na ukrytą, jak nazywam, polityczną eugenikę....

Najważniejsze. Poziom propagandy: haseł referendalnych, grzechów głównych p. Krzysztofa Chojniaka jest żenujący. Brak merytorycznej riposty wskazuje na nieprawdopodobnie przerośnięte ego PROM. Nie mówię o ripoście w reżimowej telewizji (kolejnych spotach wyborczych), a bieżącej publicystce tych, których utrzymujemy, płacąc im rożnego rodzaju żołdy.

Referendum u nas, na Trybunaslcy.pl

witold k

16 czerwca 2013

3.666665
Ocena: 3.7 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak

Uwaga: manipulacja!

portret użytkownika Monika B

To nie demokracja Witku, lecz terror stosowany wobec społeczeństwa! To również manipulacja wymyślona przez tych, dla których prawo tak naprawdę niewiele znaczy. Pod piotrkowskimi marketami stoją spoceni, nie pierwszej świeżości, okryci kamizelkami z napisem: "stop podwyżkom" - zniewoleni i bezmyślni ludzie- i zaczepiają idącego człowieka, wciskając mu tzw. "kit", że podwyżka za wywóz śmieci to wina Prezydenta Chojniaka. A gdyby na tym miejscu był jeszcze Matusewicz to wykonał by ustawę wymyśloną przez rząd? Dlaczego więc nie zbierają podpisów, aby wymienić rząd, który wymyślił tę nieszczęśliwą ustawę i głosami swoich koalicjantów ją przegłosował? Przecież to ta sama partia polskich oszustów, zmusza władze samorządowe do wprowadzenia w życie fatalnej ustawy i proponuje w Piotrkowie Trybunalskim referendum w sprawie odwołania Chojniaka za to, że musi wykonać fatalny przepis prawny! Nie dajcie się Piotrkowianie na to złapać! To wielka manipulacja dyrygentów referendalnego, które pyta obywatela: czy jesteś za podwyżkami?! Nikt nie jest za podwyżkami, ale one są, bo taki mamy rząd i ten rząd należy pilnie wymienić. A w Piotrkowie - nigdy do władzy nie dopuścić tych, którzy są hipokrytami i manipulatorami społeczeństwa i którzy tak niedawno przysporzyli temu miastu wiele wstydu (prezydent z więzienia kierował miastem i nie z powodu łupieżu w głowie). My kochani, będziemy musieli zapłacić za to referendum nie małe pieniądze!
Monika

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.