Skip to main content

62 rocznica mordu Żołnierzy Wyklętych

10 maja 2008 r. pan poseł Antoni Macierewicz, ze swoimi asystentami, uczestniczył w uroczystościach 62 rocznicy popełnienia zbrodni na żołnierzach Konspiracyjnego Wojska Polskiego przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa w Radomsku.

Choć minęło 62 lata od tamtego dnia, rana jest ciągle żywa, budzi refleksje i glęboką zadumę, bo to morderstwo było nieludzkie. Dziwi fakt, że dziś żyjemy w wolnej Polsce, a w świadomości wielu Polaków tamci bohaterowie, którzy walczyli z okupującymi Polskę agentami komunistycznymi, przedstawiani są jako rabusie degeneraci itd.Co z nas zrobiła nikczemna, obłędna propaganda komunistyczna?

Uroczystości odbywały się w Bąkowej Górze, w miejscowości gdzie na miejscowym cmentarzu pochowanych jest 10 żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego a 2 zostało pochowanych w ich rodzinnych miejscowościach. Tych 12 zostało bestialsko zakatowanych i wrzuconych do dołu w lesie w pobliżu Bąkowj Góry. Świadkowie widzieli tych bohaterów zamordowanych prze UB z wydłubanymi oczami, z rękami powiązanymi drutem kolczastym, z ranami postrzałowymi w tył głowy, z wyrwanymi językami, pokłutymi bagnetami i zmasakrowanymi tak bardzo, że niektórych nie mogły rozpoznać rodziny. Ale zanim ich zakatowano, urządziła im władza ludowa (UB) proces w radomszczańskim kinie. Oskarżycielem był podprokurator Wojskowej Prokuratury KBW – Tadeusz Garlicki. Rozprawa sądowa była prowadzona bez zachowania podstawowych zasad postępowania dowodowego i bez obrony. Wymierzono więc im karę śmierci i zgodnie z wyrokiem zabito w najokrutniejszy sposób jaki może wymyślić tylko człowiek.Byli to młodzi mężczyźni niewiele ponad 20 lat, żołnierze wyklęci kapitana Stanisława Sojczyńskiego „WARSZYCA”, dowódcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, którego wkrótce oprawcy z UB zamordowali. Słyszałam od świadków, że po śmierci „Warszycowi” obcięto głowę. Pewnie dlatego, że był to bardzo zdolny dowódca.
Na mogile w Bąkowej Górze pan poseł złożył kwiaty. Był wzruszony i powiedział: ziemia piotrkowska i radomszczańska to ziemia bohaterów, przepiękna w swojej urodzie i nasiąknięta krwią polskich patriotów, którzy złożyli swoje życie dla Polski.

Był Ministrem Kontrwywiadu w rządzie premiera Kaczyńskiego, rozwiązał Wojskowe Służby Informacyjne, które były kontynuatorami tamtej Polski i za to dziś jest prześladowany, wyśmiewany i tropiony. Zastanówmy się więc dlaczego tak jest i dlaczego nadal prześladuje się patriotów?

MB

10 maja 2008

4.2
Ocena: 4.2 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak