Skip to main content

Zdaniem posła - Wstyd i hańba!

sejm.jpg

Za nami sejmowe głosowanie nad przeprowadzeniem referendum w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego. Głosowanie haniebne, bo naznaczone zdradą mianującego się partią chłopską, partią ludową, Polskiego Stronnictwa Ludowego i bezczelnym wręcz lekceważeniem woli polskiego narodu. Okazało się, że dwa miliony głosów polskich obywateli można potraktować jak nic nie znaczący świstek papieru, wyrzucając go do kosza. Trudno mieć w tym miejscu wyrzut do Platformy Obywatelskiej, bo reforma emerytalna to przecież od początku do końca jej dzieło. Posłowie PO głosować przeciwko niej po prostu nie mogli.

Dziwię się natomiast Ludowcom na czele z wicepremierem Pawlakiem, którzy pomimo wcześniejszego, odgrywanego pseudooporu, okazali się wiernym koalicjantem. Poparcie w głosowaniu Platformy oznaczało nic innego jak zdradę. Zdradę swojego elektoratu, zdradę rolników, robotników, zdradę Polaków! Co więcej, tej zdrady Waldemar Pawlak podnosząc rękę i naciskając przycisk był w pełni świadomy. Nie siedział już w ławie rządowej lecz wśród „szeregowych” posłów PSL, nie zabrał głosu w tak burzliwej debacie poprzedzającej wieczorne głosowanie – to też o czymś świadczy!

Jeśli była zdrada to musiały być i srebrniki. Okazał się nimi prywatny interes – własny, partyjny i wszystkich spod znaku zielonej koniczynki. Poparcie solidarnościowego wniosku o referendum oznaczałoby koniec koalicji PO-PSL – tysiące działaczy PSL i członków ich rodzin niechybnie straciłoby lukratywne stanowiska w administracji rządowej. Koniec koalicji to także przyspieszone wybory i kolejna niepewność o przekroczenie wymaganego progu wyborczego. To czytelna i widoczna jak na dłoni obłuda i pogarda dla własnego narodu!

Panie premierze Pawlak, jak Pan jeżdżąc w strażackim mundurze po Polskich Wsiach i Miasteczkach w spojrzy w oczy ciężko pracującym Polakom. Tusk i PO każe im pracować do śmierci a Pan i PSL swoimi poprawkami okradnie 90% emerytów, którzy zostaną wypędzeni przez pracodawców na wcześniejsze emerytury. Tuskowi się nie dziwię – on reprezentuje w sejmie krętów i bogatych – ich na pewno będzie stać na godziwą emeryturę. A Pan, Panie Pawlak i kierownictwo PSL za judaszowe srebrniki, za profity wynikające z bycia w koalicji rządowej sprzedaliście Polskę i Polaków. Wstyd i hańba!

Robert Telus
Poseł na Sejm RP
www.telusrobert.pl

30.03.2012 r.

2.5
Ocena: 2.5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak