Skip to main content

Jeszcze osad

Otrzymałem informację na temat osadu. Po modernizacji nasza oczyszczalnia produkować będzie ok. 30 ton osadu dziennie.Ten osad trzeba wywozić do Dołów Brzeskich , albo do Kamieńska, albo na inne wysypiska śmieci. Rocznie daje to ok. 11 tysięcy ton. Przekazanie każdej tony kosztuje średnio 90 złotych (60-120 zł wg informacji Adama Karzewnika). Rocznie wydamy zatem na pozbycie się osadu ok. miliona złotych. Gdybyśmy budowali w ramach modernizacji oczyszczalni, suszarnię to osadu powstawałoby 6 ton dziennie, co daje rocznie 2 tysiące 200 ton (pozbycie się kosztowałoby wtedy 200 tysięcy rocznie) Ale nie budujemy. Zyskalibyśmy rocznie 800 tysięcy, ale podobno wybieramy wariant tańszy w eksploatacji. 800 tysięcy to sporo. Można byłoby każdego roku wybudować fajny murek, albo zrobić projekt dla biblioteki , której nie będzie.

Spokojnie, nie martwcie się jednak Państwo o interesy miasta. Nie ma co drżeć. Tutaj akurat miasto, ani spółka ekspolatująca oczyszczalnię nie straci. Pieniądze na likwidację osadu znajdą się na pewno. Zgadniecie gdzie? Znajdą się w naszej tj. mojej i Państwa kieszeni. Tak jak się znalazły na murek, i projekt biblioteki. No, ale murek jest przecież ładny, a projekt dobry. Także luzik.

Przy tej okazji przyszedł mi do głowy pomysł, że skoro nadajemy medal zasłużony dla miasta, to może moglibyśmy jeszcze nadawać np. medal "zasłużony sponsor piotrkowskiej władzy". O nazwę zresztą nie będę się spierał. Może być medal np. "zasłużony obywatel zrobiony na szaro".

Paweł: http://www.ciszewski.blog.pl/

5 maja 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Dziękuję

portret użytkownika witold k

Dziękuje za kolejny głos w sprawie modernizacji oczyszczalni ścieków. Pieruna. Chcę pokazać Osad, który pewnie na długo, już osiadł, na nas Piotrkowianach, którzy, jak do tej pory, nie uzyskali wyjaśnień. Sorki chyba każdy z nas widział paniusię w sklepie z pończochami, czy pana z olejami zadającymi niezliczoną ilość pytań na temat kupowanego dobra. Mamy prawo i obowiązek zadawać pytania i prawo uzyskiwać merytoryczne odpowiedzi.

To jak to będzie z tym osadem... na które podwórko symbolicznie kilka ton wywieziemy...

witold k

jeszcze osad...

Przykład idzie z góry! Panie Pawle, z góry od wodza. Każdy orze jak może. Sobiesiak wyrąbuje sobie drzewostan w Parku, dostaje jakąś marną karę pieniężną, natomiast na rencistów z rentą łączną 700zł za szkodę 11 zł! komornika i sprawę sądową.

To teraz Pan pisze, że pieniążki idą z kieszeni podatnika? One cały czas wypływają z tej kieszeni nie tylko też na osad. Ogółem ze wszystkiego. Niech Pan pisze monity do Rządu Najjaśniejszej, żeby to ukrócił i skończył z dawaniem takich przykładów. Rząd nasz daje przykład!

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.