Skip to main content

Śpiące niech pobudzi…

Chcę się odnieść do ostatnich wydarzeń korupcyjnych, które miały i ciągle mają miejsce w naszym kraju. To, co zdarzyło się w rządzie kierowanym przez Donalda Tuska jest zatrważające i budzi ogromny niepokój każdego przyzwoitego Polaka. Nie będę wymieniała tych wszystkich przekrętów, które przecież wszyscy znamy.

Mój niepokój budzą jednak zachowania "militarne" rządzących krajem ludzi z pod znaku "Donalda". Ci ludzie nie chcą, aby społeczeństwo dowiedziało się prawdy o nich samych. Dopuszczają się więc agresji i różnych militarnych manewrów, wobec wszystkich tych, którzy te afery wykryli, którzy żądają prawdy, którym nie jest obojętne, że przekręty targają polską sceną rządową i publiczną. Dziś mówi się o powołaniu komisji sejmowej do zbadania afer, których dopuściły się elity rządzące z pod dowództwa polskiego premiera Donalda Tuska.

Jaka to ma być komisja? Ano taka, której większość będą stanowić ludzie z koalicji rządzącej : 3 osoby z PO + 1 osoba z PSL. Pozostałe 3 osoby to: PiS 2 osoby, oraz 1 osoba z SLD. Platforma „nieobywatelska” życzy sobie przewodniczyć tej komisji. A więc zgodnie z metodą większościową, będą to sędziowie we własnej sprawie. Przecież to wysoce naganne i nie mające nic wspólnego z jakąkolwiek uczciwością i sprawiedliwością. To po prostu obraża Naród!

Analizując wszystko, co dzieje się w naszym kraju i reakcję społeczeństwa na zło - czego odbiciem są sondaże poparcia dla partii politycznych - muszę dobitnie powiedzieć, że: albo żyjemy w kraju absurdów i braku instynktu samozachowawczego, albo te sondaże to jedna wielka kompromitacja i fałsz. Oczywiście wolę, aby to drugie było prawdą, gdyż w przeciwnym wypadku grozi nam totalna kompromitacja w skali Europy i Świata. Nie chcę żyć w takiej Polsce, w której krętacze, aferzyści, kłamcy, nieudacznicy i dranie są elitą, a ludzie przyzwoici i prawi, mądrzy i pragnący dobra wspólnego są marginesem. To musi bulwersować! To musi boleć!

Nie róbcie z nas niewolników, panowie uzurpatorzy! Jesteśmy ludźmi wolnymi i nie możemy pozwolić, aby ktokolwiek tę wolność deptał, aby wprowadzał prawa i decyzje, które są w sprzeczności z dobrem ogółu. Dlaczego musiał zapłacić pan Mariusz Kamiński za przekręty, które zrobiła i robi Platforma Obywatelska? Czy doprawdy nie macie wstydu rządzący? A wasz przywódca mówi: ja chcę, ja muszę być prezydentem Polski! Kochani, nie dajmy się zmanipulować. Jeśli przegra, już widzę tę zaciętą, brzydką twarz i mściwy wzrok pałający nienawiścią. Ale jeśli wygra, biada Polakom, biada tym, którzy chcieli prawdy, dla których sprawiedliwość – znaczy sprawiedliwość.

Na koniec przywołam słowa Stanisława Wyspiańskiego: Jest tyle sił w narodzie, jest tyle mnogo ludzi! Niechże w nie duch Twój wstąpi, i śpiące niech pobudzi.

Monika

21 października 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak