Skip to main content

!7 września w Piotrkowie

A. Macierewicz

!7 września w Piotrkowie

Południe, obok klasztoru oo. Bernardynów kilka osób z kwiatami oczekuje na Prezydenta Miasta, oraz posła Antoniego Macierewicza, aby przed pomnikami: Katyńskim, Sybiraków i Nieznanego Żołnierza złożyć wiązanki kwiatów. Wcześniej rondo przy skrzyżowaniu ul. Wyzwolenia z ul. Sulejowską otrzymało imię rotmistrza Witolda Pileckiego. Tam była również młodzież, Prezydent, poseł Macierewicz.

Przed klasztorem oo. Bernardynów zgromadzili się również weterani tamtych dni z przed 70 laty, ze swoimi sztandarami. Przyznam, że było smutno, bo Piotrkowianie jakby zapomnieli o tym dniu. Wreszcie przyjechali włodarze miasta, oraz poseł na Sejm RP pan Antoni Macierewicz. Złożono kwiaty, pan poseł udzielił krótkiego wywiadu prasie, weterani wymienili kilka zdań z posłem i ze smutkiem odeszli. I tak zakończyły się uroczystości 70 – tej rocznicy „sowieckiego uderzenia nożem w plecy armii polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim. Myślę, że czas zorganizować takie uroczystości inaczej, godniej i staranniej. W ubiegłym roku dzięki staranności posła Macierewicza było znacznie uroczyściej. Odbyła się Msza św. po której młodzież deklamowała poezję związaną z tym dniem, potem wielu Piotrkowian zgromadziło się wokół pomnika Katyńskiego, gdzie ciekawe wystąpienie miał poseł Macierewicz, również złożono kwiaty. Oczywiście uroczystość ubiegłoroczną, biuro poselskie Antoniego Macierewicza nagłośniło wcześniej w Internecie, oraz w piotrkowskich kościołach. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie: kto w przyszłości w Piotrkowie Trybunalskim powinien być organizatorem takich uroczystości?

Monika B.

18 września 2009

powiązane

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Wspomnę, że

portret użytkownika witold k

próba zamknięcia (przez RM) w ramy zorganizowane sprawy obchodów i organizacji uroczystości - rożnego typu - była. Przewodniczący RM p. Henryk Komar, w stosownym czasie, zaproponował Radę... już nie pamiętam jej pełnej nazwy. Zablokowałem to. Gównie ze względu na pomysłodawcę - pod piotrkowskiego Chłopa, przedzierzgniętego na I sekretarza KM PZPR, nauczyciela, kosmicznego lewicowca... Może kiedyś więcej... Jemu zawdzięczamy to, że żaglówki (pomnik na chwałę Armii Czerwonej) stoją do dziś... do tego trzeba wrócić, ma związek z tzw. III Krzywdą - od piotrkowskiej krzywdy.

Owszem ciągle i ciągle nie ma koordynacji rożnych uroczystości, które... nakładają się. Dzieje się tak ponieważ historia, to też okazja, do walki mniejszych i większych koterii.

W tym arcie chodzi o konkretną uroczystość. No tak. Zła godzina, małe nagłośnienie... Problem polega na tym, że konkretny zespół pracowników UM powołany do tego rodzaju spraw jest przeciążony, nie chce pomocy, zawłaszcza prawa i dusi się, bo przy okazji zawsze pojawiają się toksyny.

Potrzebujemy, publicznego, interaktywnego miejsca, do którego można zgłaszać, na długo przed datą, uroczystości. W ogóle... jest problem. Potrzebujemy społecznościowego portalu, który skupi całość. Wiele o tym u nas.

witold k

17 września w Krakowie

portret użytkownika Józef Wieczorek

17 września w Krakowie nie było inaczej i znacznie skromniej niż w roku ubiegłym , mniej liczna demonstracja i bez posłów! Gdyby nie Klub Gazety Polskiej chyba nikt by nie zauważył, że to jakaś istotna data

Migawki z demonstracji w 70 rocznicę agresji ZSRR
http://krakjw.wordpress.com/2009/09/17/migawki-z-demonstracji-w-70-roczn...

Demonstracja w Krakowie w 70 rocznicę agresji Sowietów na Polskę

http://krakjw.wordpress.com/2009/09/17/demonstracja-w-krakowie-w-70-rocz...

Krakowianie pamiętają o 17 września 1939
http://krakjw.wordpress.com/2009/09/17/krakowianie-pamietaja-o-17-wrzesn...

17. WRZEŚNIA PAMIĘTAMY
http://krakjw.wordpress.com/2009/09/16/17-wrzesnia-pamietamy/

W roku ubiegłym :

Demonstracja “17 WRZEŚNIA 1939 r.-PAMIĘTAMY”

http://krakjw.wordpress.com/2008/09/17/demonstracja-17-wrzesnia-1939-r-pamietamy”

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.