Skip to main content

“SZLAKAMI HISTORII”, konkurs w sam raz na wakacje, także na terenie Piotrkowa i okolic

portret użytkownika Józef Wieczorek

KONKURS “SZLAKAMI HISTORII”
Niezalezna.pl, 22-07-2009

http://www.niezalezna.pl/article/list/category_id/141

Twoja okolica (także w rejonie Piotrkowa) kryje nieopisane do tej pory w podręcznikach ani przewodnikach turystycznych trasy i miejsca związane z historią Polski? A może chciałbyś, aby i inni poznali zasługi kogoś z Twojej rodziny lub znajomych, kto choćby w najmniejszym stopniu wpłynął na dzieje naszego kraju?
Jeśli tak, to zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie
„Szlakami Historii”.
Najlepszych nagrodzimy!

Do 31 sierpnia br. czekamy na ciekawe propozycje tras turystyczno-edukacyjnych znajdujących się na terenie całej Polski oraz związanych z jej historią.
Prace należy przesyłać pocztą elektroniczną
szlakamihistorii@bbn.gov.pl
lub na adres:
Biuro Bezpieczeństwa Narodowego,
ul. Karowa 10, 00-909 Warszawa
z dopiskiem: „Szlakami Historii”.

Oprócz szczegółowego opisu tras i miejsc wartych odwiedzenia, a także postaci z nimi związanymi, prosimy o dołączanie map, rysunków lub fotografii obrazujących prezentowany szlak. Relacje świadków wydarzeń będą dodatkowo premiowane.

Konkurs „Szlakami Historii” jest doskonałą szansą i sposobem na wypromowanie swojej okolicy, a także przyczynia się do odkrywania, nieopisywanych dotychczas w podręcznikach i innych wydawnictwach – wydarzeń historycznych, miejsc i bohaterów naszego kraju.

Spośród nadesłanych prac, 14 września br. jury wybierze najlepsze, które zostaną nagrodzone i wyróżnione. Ponadto najciekawsze propozycje tras prezentować będziemy na stronach portalu Niezalezna.pl oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego – www.bbn.gov.pl

Wspólna inicjatywa portalu Niezalezna.pl i Biura Bezpieczeństwa Narodowego
http://www.bbn.gov.pl/portal/pl/516/1775/Konkurs_quotSzlakami_Historiiqu...

ma na celu propagowanie wiedzy historycznej i patriotycznej, a przede wszystkim zachęcanie do aktywnego poznawania mniej znanych zakątków Polski oraz wydarzeń związanych z jej przeszłością.
REGULAMIN KONKURSU

http://www.bbn.gov.pl/portal/pl/517/1776/Regulamin_Konkursu_quotSzlakami...

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak