Skip to main content
portret użytkownika witold k
ŚP. Henryka Bednarczyk

Pani Henia; na wieczną Wartę odeszła. Nie mogę nie wskazać kolejnej osoby z pracowniczego środowiska. Środowiska ważnego nie tylko ze względu na profesję – dostarczanie energii; światła, także z powodów politycznych dziś historycznych.

Pani Henia bo tak się do niej i o Niej zwracaliśmy. Filigranowa postać wtedy niezastąpiona – telefonistka.

Dlaczego nie mogę? Pani świętej pamięci Henryka do oryginalna postać pod bon mot „Nieznany Działacz”, tak naprawdę nieznany – istota naszego narodowego, państwowego trwania ponad wszystko. Mowa o codziennej sumiennej pracy, której to owoc wspólny daje dobry efekt. Czasem historyczny jak w tym przypadku.

Ten historyczny efekt to odwaga Pani Heni raczej naturalny odruch. Pani Henryka na moją prośbę posłała telefaks – styczeń 1989 komunikat o naszej w tym mojej działalności do podziemnego biura Radia Wolna Europa i Głosu Ameryki. Komunikat odnosił się do faktu reaktywacji Komisji Zakładowej NSZZ „S” (GR KK NSZZ”S”) w RE Piotrków oraz o strukturze podziemnej jeszcze Solidarności w Piotrkowie Trybunalskim i województwie.

Drobna rzecz a pokazuje, że przełomowa, że ważna, że polityczna. Tak właśnie ma wyglądać nasza codzienność. Nie oglądaj się za siebie patrz do przodu. Wyrażaj siebie nie po to jednak aby innego naznaczyć aby z igły zrobić widły…

Miejsce pracy Pani Henryki to kolejny obszar zawodowej odpowiedzialności. Choć się u nas piotrkowskich energetyków przewinęła, ca 12 lat pracy, to swoją osobowością zostawia ważny przekaz.

Wszystko to; zwłaszcza jej prywatność to element zasłużenia na ważną pozycję u Pana w nadziei, że tak jest i w modlitwie oto.

witold k

14 czerwca 2022

5
Ocena: 5 (8 głosów)
Twoja ocena: Brak