Skip to main content

Zmarł Stefan Michnik. Nie poniósł odpowiedzialności

portret użytkownika Z sieci
425px-Stefan_Michnik.jpg

27.lipca zmarł w Szwecji w wieku 92 lat Stefan Michnik. Ciążyła na nim odpowiedzialność za komunistyczne zbrodnie. Był stalinowskim mordercą w todze sędziowskiej. Wg IPN był podejrzany o popełnienie w latach 1952-1953 aż trzydziestu przestępstw „stanowiących zbrodnie komunistyczne, wykazujące znamiona zbrodni przeciw ludzkości”. W sumie oskarżony został o 93 zbrodnie na polskich patriotach sprzeciwiających się władzy sowieckiej w Polsce. Sąd szwedzki odmówił wydania go polskim sądom, bo tam takie zbrodnie uległy przedawnieniu. Można zastanawiać się nad zasadnością decyzji sądu szwedzkiego (bo zbrodnie przeciw ludzkości przedawnieniu nie ulegają), ale także nad przyczynami zadziwiającej opieszałości polskiego wymiaru sprawiedliwości. Trudno uwierzyć, że śledztwo musiało trwać tak długo. No chyba, że były przyczyny polityczne… Jego przyrodni brat, Adam Michnik, zamieścił w Gazecie Wyborczej nekrolog zawierający zadziwiające i wymagające wyjaśnienia, stwierdzenie: MÓJ BRAT WIELE WYCIERPIAŁ Z MOJEGO POWODU, CHOĆ NIE Z MOJEJ WINY.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

3 sierpnia 2021

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak

No więc przypomnę

portret użytkownika witold k
5

Polska premier Hanna Suchocka w III RP na pytanie o sprawe Stefana Michnika odpowiedziała że to sprawa historyków a nie sędziów (mniej więcej cytuję)

Żaden polski żyd nigdy nie zasiadł przed sądem Goja. Owszem Żyd Żyda wydał ale po latach wyrok umniejszono i uwolniono - Rywina od odpowiedzialności.

Skazanie zabicie Goja to działalność w imieniu Izraela. Obaj Michnikowie (wiele innych żydowskich rodzin) zawsze służyli Judeopolonii w której Goi jest po to aby służyć. Nasza tu naiwność (pisowska wcześniej PZPR) jest właśnie zdradą ponieważ nie ma jasnego przekazu o konieczności takiej postawy. Nie ma ordynacji i obowiązku głosowania; podatnika ma się za motłoch do wykorzystania, bez wpływu na politykę. Elity czytaj koterie w takiej sytuacji zawsze będą pełnić rolę parobka.

PiS przejął spuściznę zdrady w "Magdalence" i jej pilnuje jak Jaruzelski socjalizmu czytaj lojalności Rosji. Jaruzelski, Tusk i Kaczyński to te same marionetki, którym się wydaje wydawało...

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.