Skip to main content

12-go maja

portret użytkownika Marek

JP II:„Patriotyzm to znaczy czcij ojca swego i matkę swoją”, (Jan Paweł II).
JP I: Józef Piłsudski, ur. 1867r zm. 12 maja 1935 r.)
Marszałek umarł w wieku 68 lat (tyle lat mam obecnie!)
Data śmierci 12 maja przypomina też zamach majowy z 1926 r. O tym wydarzeniu Marszałek mówił: „ Bóg nad grzechami litościwy nam odpuści rękę karzącą odwróci, a my stańmy do naszej pracy, która ziemię naszą wzmacnia i odradza”. W zamachu zginęło ok. 400 ludzi.
JPI: „Ja tego, proszę pana, nie nazywam Konstytucją, ja to nazywam konstytułą. I wymyśliłem to bo ono najbliższe jest do prostituły. Pierdel, serdel, burdel ”.
JPI: „Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku (Niepodległość), ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli tylko potraficie”.
JPi: o sejmie „ Gdy jeden mówi, piętnastu chodzi po sali, załatwiając jakieś prywatne interesy, czterdziestu głośno między sobą rozmawia, pokazując mówcy plecy, stu opowiada sobie anegdotki”. Czy ten obraz należy już na pewno do historii?
JPI: „ Myślałem, że wraz z odrodzeniem Polski - materialnym i duchowym-Polska odradzać się zacznie, że przestanie pracę dla obcych uważać za najrozumniejsza pracę dla Polski”. - Panie Marszałku, a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei mości hrabio.
JPI ( 1918 ): „ Ja teraz nie należę do partii, ja należę do narodu”.
JPI (1926 ): „Nie jestem członkiem ani polskiej prawicy, ani polskiej lewicy. Nie chciałem nigdy należeć do żadnego stronnictwa ani też aprobować panowania stronnictw nad Polską”.
JPI ( 1914): „Polacy okazali się kamieniem pleśnią pokrytym a nie ładunkiem dynamitu”.
JPI: „ Choć nieraz mówię o (durnej Polsce), wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę.

Marek Jaworski, 12 maja 2018 roku.

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak