Skip to main content

Spotkanie z Premierem Jarosławem Gowinem w Łodzi

portret użytkownika Porozumienie
Wicepremier Jarosław Gowin

Ponad 100 osób uczestniczyło w spotkaniu z Wicepremierem Jarosławem Gowinem, które odbyło się w dniu 14 listopada bieżącego roku w Łodzi w Sali widowiskowej tamtejszej Politechniki.

Spotkanie z działaczami i sympatykami Porozumienia było okazją do zapoznania się z celami i planowanymi działaniami nowego ugrupowania Wicepremiera Jarosława Gowina. Porozumienie jest partią konserwatywną ceniącą wolny rynek, ale pamiętającą o potrzebach socjalnych Polaków.

Premier w swoim przemówieniu przypomniał, że jego partia jest częścią Zjednoczonej Prawicy, w skład której oprócz Porozumienia wchodzą Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska. W związku z tym planowany jest wspólny start w przyszłorocznych wyborach samorządowych na poziomie sejmików wojewódzkich. Natomiast w odniesieniu do wyborów do rad gmin i powiatów struktury Porozumienia mogą wystartować samodzielnie, pójść do wyborów z PiS bądź zawrzeć przymierze z ugrupowaniami podzielającymi ten sam system wartości. Ważne dla Porozumienia są także lokalne środowiska samorządowe, dlatego też partię poparli m.in. prezydenci kilku miast.

Premier J. Gowin w swoim przemówieniu wskazał również, iż Porozumienie optuje za wprowadzeniem w życie swoich ustaw o tzw. małym zusie, z której może skorzystać ponad 300 tysięcy mikroprzedsiębiorców czy możliwości sprzedaży ziemi do 3 ha bez żadnych ograniczeń. Wkrótce uchwalona ma być również przygotowana przez Premiera konstytucja dla nauki czy wprowadzona kolejna ustawa o innowacyjności.

Spotkanie było również okazją do wysłuchania przemówień innych polityków, np. posła na Sejm RP Zbigniewa Gryglasa, byłego marszałka województwa łódzkiego Włodzimierza Fisiaka, byłego wiceprezydenta Łodzi Włodzimierza Tomaszewskiego, obecnego starosty opoczyńskiego Józefa Roga czy prezydenta Sieradza Pawła Osiewały. W spotkaniu brali również udział przedstawiciele Porozumienia z Piotrkowa.

Robert Rudnicki - szef Porozumienia w Piotrkowie Trybunalskim.

18 listopada 2017

5
Ocena: 5 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak