Skip to main content

Oficerów w Katyniu zabili Niemcy, Rosjanie czy Polacy

portret użytkownika witold k
polska_flaga01.jpg

z naszego archiwum

Nie wiem, jak tam za sznureczki będą pociągane marionetki w spr. upadku demokracji w Polsce. Wyrodne dzieci III RP oczekują na pomoc bratnich demokratów, zachodnich loży, a tych szefostwo będzie stawiało do boju jak Stalin Żydów - polityków i żołnierzy NKWD w Katyniu.

Te kilka akapitów to rozwinięcie myśli, co by było, gdyby oficerowie w obozach internowania postąpili po żołniersku – nie dali się rozstrzelać. Czy to było polityczne czy romantyczne? Polski romantyzm jest twórczy czy wręcz przeciwnie?

Myślę, że nie trzeba odpowiadać na pytanie, kto zabił polskich oficerów. Trzeba natomiast pokazać, pilnie przywołać tamtą państwową amnezję, naiwność, partyjniactwo. Powiem tak: Choć na wystawieniu polskiemu państwu weksla – jakim według mnie było świadome poddanie się ludobójstwu polskiej armii wielu {w tym Andrzej Wajda), wykorzystało ową postawę do wybielania swojej kolaboracyjnej postawy - to w istocie mamy do czynienia z aktem oskarżenia Państwa.

Dziś, kiedy tzw. totalna opozycja nawet nie zająknie się polskim interesem, zwołując obcych do rozprawiania się z kolegami ministrami, sprowadza nas w czas upadku II RP.

To, co robi dziś polskie państwo, powinno było być zrobione w 1989 roku. Tak, to jest powtórka z tego, co robili komuniści przed powołaniem PRL – bez ludobójstwa, politycznych mordów, bo to nie ta ekipa i nie ten czas. O skuteczność tamtej akcji dowodzą fakty w postaci braku jakiejkolwiek spolegliwości dygnitarzy - dzieci stalinowców i żydokomuny – w Magdalence ponownie się umówili.

Czy można było inaczej? Tak! Można było i można jeszcze. Dlaczego się dzieje, jak się dzieje? Bo spiskowcy się pokłócili. Czas podobny do tego wskazanego w tytule. Też państwo zapomniało o obywatelach, urzędnikach, pracownikach - nie ma czasu na głupoty.

Wtedy polski żołnierz postanowił pokazać - jakie z tego będą konsekwencje, które w przyszłości mogą pełnić rolę przestrogi. Zostali z narodem. Profesorowie, urzędniczy to nie żołnierze nie mieli osobistej broni ani obowiązku oddania życia za Ojczyznę w walce.

Tak oto polski romantyzm stał się testamentem i nauką na przyszłość. Dziś polskie państwo, tak czy inaczej, ma się odbudować i wziąć z tego, co zostawił nam: nasz patriotyzm i poświęcenie.

witold k

4.666665
Ocena: 4.7 (12 głosów)
Twoja ocena: Brak

Potencjalny drugi polski Ciamajdan

portret użytkownika witold k
5

Potencjalny drugi polski Ciamajdan dostał wczoraj (18 VII) wiatru w żagle. Jarosławowi Kaczyńskiemu puściły nerwy i posłał towarzystwu - słownego plaskacza.

Powiem, że jestem zdziwiony, że Ciamajdanie (wyrodne dzieci III RP) nie przypomniały Gomułki tuż po wystawieniu Dziadów. Była szansa, że Jarosław każe ładować towarzystwo... dokąd? Kto zgadnie. Swoją drogą; gdzie to dziadostwo pojedzie. Kto je przyjmie. Mają pewną trudność, bo to produkt tymczasowy, nikt się do niego nie przyzna. (casus Edwarda Gierka; prawda dali żołd synowi ale nic więcej.) Np. Adam Michnik w Szwecji schronienia nie dostanie.

Na poważnie. JK nerwy pościły bo się chłopakowi w głowie nie zmieściło, że mogą być tacy, ktorzy mają odwagę a On nic z tym zrobić nie może. Tych po kątach się nie da rozstawić, jak to było do tej pory przez trzy dekady. Od przygotowań do Okrągłego Stołu, przez Jurka, Leppera. Giertycha żeby tak tylko po wierzchu. Zapewniam, że wymienieni dobrze by Polsce służyli. Ale...

Jest rzecz nowa. Pierwszy raz po 2015 roku udało się skutecznie sprowokować pisoladję. Długo to trwalo ale. Teraz wnioski. Zwracam tu wagę, że do tej pory Żydy prowokowały Chamów. Obecnie obie formacje stoją w jednym szeregu i prowokują Moherów.

To się udać nie może. J. Kaczyński powinien przeprosić Ciamajdan i podnieść poprzeczkę. Brukselską hołotę, która niebawem przyjedzie? wsadzić do wygodnych przeszklonych hoteli i oglądać... tak jak Oni swoich sublokatorów z Bliskiego Wschodu, Afryki czy Azji. Tym lepsze warunki bo Ci częściej się myją, dostaliby uczuleń. No! piją drogie wódki. Ale my gościnni jesteśmy. Mogę z 15 zeta na konto posłać.

Raczej po akcji obalania Pisolandii

portret użytkownika witold k

Episkopat dzwonił. Pani Kanclerz z Panem Prezydentem porozmawiała. Ruch Kukiz wiatr złapał i nie puści. Nastąpi przełom, Sprawa reformy Temidy ułoży się. I dobrze. Muszę jednak odnieść się do stwierdzenia jednego z liderów Kukiz o tym, że sędzia nie będzie polityczny jak go większość parlamentarna powoła.

FAŁSZ. Sędzia podobnie do Konserwatora powierzchni płaskich jest i musi być polityczny. Polityka to matka mądrości. Rozgrywającym się koteriom, które zmanipulowały przymiotnik Polityka idzie o to żeby to oni byli na wierzchu. I tu trzeba przyznać; dopóki koterie a nie wyborcy mają wpływ na to kto dostaje mandat musi być kaganiec w postaci maksymalnej większości. Problem zginie przy ordynacji większościowej i użyciu nowoczesnych form kontroli pracy parlamentarzysty.

Potencjalna polityczna akcja światowej wierchuszki

portret użytkownika witold k

Potencjalna polityczna akcja światowej wierchuszki musi wywołać jasny przekaz handu Polską i Polakami na przestrzeni PRL okresu przejściowego i dziś.

Zapewniam: Zachód nie ma czym się wylegitymować (prócz pustosłowia) USA nie przyzna się do swojej naiwności do przewerbowania kilku agentów komunistycznych. To była naiwność do której jest okazja przyznać się. Przypomnę TK to oszustwo mające uprawomocnić Juntę Wojskową. Rzekomo polskie sądy nie skazały ani jednego mordeccy sądowego. Mamy judeo-bolczewio-polonię. Czas na Polskę. Ona mogła powstać w 1989 roku, nie powstała.

Rulewski otworzył nowy

portret użytkownika Admin

Strąceni z piedestału w akcji

portret użytkownika Admin

Weto starczej Pani

portret użytkownika Admin

Idealny kandydat na Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego.

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

To powinien być tęgi umysł, najlepiej informatyk i uczciwy aż do szpiku kości!
Kredo takiego Kandydat to : Bóg , Honor i Ojczyzna!

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.