Skip to main content

Macie Państwo wolną chwilę…

portret użytkownika Seneka
polska_flaga01.jpg

Bez ostatniego rozdziału

Wracają wspomnienia czasów dawno minionych, gdy młodość dawała sobie radę, bo musiała, z niedogodnościami i problemami o których dziś z rzadka tylko, przy okazji okrągłej rocznicy wspomnieć raczą media. Młodzi chłopcy i dziewczęta korzystają z życia bo to ich prawo. Jeśli wiedzę na temat świata czerpią tylko z oglądu popularnych portali, z gazet czy z przekazu telewizji będących na smyczy, krótkiej zazwyczaj smyczy … sponsorów, różnej maści lobbystów i równie często bohaterów książek guru Pruszkowa… Masy to mógłbym obawiać się o ich kondycję intelektualną, moralną, etyczną…?

Na szczęście tak nie jest. Przykładem obchody Rocznicy Powstania w Poznaniu, gdzie tylko wyselekcjonowana starannie, nieliczna grupa prowokatorów starała się tę uroczystość sprofanować. Byłem tam, 60 lat temu i wiem o czym mówię. Zdecydowana większość młodych Polaków ma w sobie nieomylną busolę… od rodziców, dziadków… nauczycieli i profesorów swoich i nie da się Wam Panowie…kolejny raz puścić ich na ślepy tor! Doświadczenia ich protoplastów z trwającym ponad pół wieku socjalizmem co obiecywał…gruszki na wierzbie są dostateczną przestrogą i nakazem by Panom tym podziękować.

Oni, zapominając o swoich socjalistycznych obietnicach, gdy „statek M/S PRL” szedł na dno pierwsi opuścili pokład zabierając wszystkie szalupy i kamizelki ratunkowe i spokojnie wylądowali na swoich wyspach. Szczerzą teraz zęby w tygrysim uśmiechu nowych rekinów giełdy…na salonach wcinają ośmiorniczki pływające w szampanie z ubiegłego wieku i tylko z tego zakątka Francji gdzie słońce nigdy nie zachodzi…a napiwek kelnera wręczany jest w Euro o nominale 500! /sic/ K. Lasota – J.O.S. str. 54 - …on jeden w Warszawie był wstanie obdarowywać kelnerów napiwkami w postaci fioletowych banknotów o wysokości pięciuset euro…/

Stanisław Staszic w swoich „Przestrogach dla Polski” w 1790 roku pisał:

„Powiem kto mojej Ojczyżnie szkodzi: …oni zniszczyli wszystkie uszanowania dla prawa. Oni, rządowego posłuszeństwa cierpieć nie chcąc, bez wykonania zostawili prawo. Oni zupełnie zgubili wyobrażenie sprawiedliwości w umyśle Polaków. Oni prawo zamienili w czczą formalność, która tylko wtedy ważną była kiedy prawo ich dumie, łakomstwu i złości służyło. W tym kraju, gdzie prawo narzędziem niecnoty, Rzeczpospolita obywatelów zamienia się w Rzeczpospolitą łupieżców, zdrajców, krzywoprzysięzców, jurgieltników. A kończy się tym, że – od najmniejszego urzędnika aż do tronu- kto się na najwięcej poważy, ten najwyżej siedzi…”

Smutna konstatacja gdy patrzę co dziś się dzieje w Sejmie w tak ważnej dla Polski chwili.

Za dwa dni w Warszawie spotkają się na szczycie NATO głowy państw – członków sojuszu wojskowego, który zapewnił Europie i Światu najdłuższy okres pokoju w dziejach naszego kontynentu. Europa - jej narody - przez wieki spływała krwią w niezliczonych wojnach między sąsiadami i była głównym aktorem…najczęściej nie z własnego wyboru w dwóch wojnach światowych płacąc za to olbrzymią daniną krwi, ruiną miast i wsi i niewyobrażalną hekatombą nieszczęść osobistych wszystkich jej mieszkańców. Nie ma rodziny, którą ominęło nieszczęście. Są ofiary dziejącego się wówczas ludobójstwa, był Sąd Narodów nad sprawcami nieszczęść, był wymiar kary. Ale czy wszystkich sprawców nieszczęść postawiono przed sądem. Są wśród nas budzone od czasu do czasu ś p i o c h y które uaktywniają się w chwilach wielkiej próby i …rozpoczynają swój dans makabre. Kolejny raz sądzić chcą Hitlera ale zapominają zupełnie o jego kumplu, Stalinie. /Los Hitlera i jego najzagorzalszych zwolenników został przesądzony w Norymberdze. /Całkowita amnezja usunęła z ich sumień fakt, że ci dwaj zbrodniarze nie mordowali osobiście. Napisano na ten temat tyle, że teraz wystarczy sporządzić akt oskarżenia i powołać właściwy sąd. Śpiochy mają jeszcze jedną umiejętność: potrafią podzielić każdy naród na mniejsze, na dzielnice, na historyczne enklawy tylko po to by rozsadzić tkankę społeczną, zatomizować społeczeństwa, skłócić sąsiadów….Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie zna każdy kto na tej ziemi się urodził i w tej ziemi od wieków spoczywają jego przodkowie!

W Sejmie na trybunę wchodzą ludzie i z pianą na ustach wykrzykują obelgi…Przedmiotem ataku są ludzie… człowiek co życie poświęcił, by Ojczyzna wolną była. Ten wściekły atak następuje w chwili gdy Polska po raz pierwszy od setek lat ma szansę stać się wolnym, bezpiecznym na zawsze krajem! Staliśmy się członkiem najpotężniejszego sojuszu wojskowego, który jako jedyny może sprawić, że pokój na świecie będzie wartością pewną i będzie zaporą przed kolejną modą, na kolejny intelektualny wybryk paryskich egzystencjalistów genderowej tym razem proweniencji, którzy świat chcieliby uszczęśliwić jeszcze bardziej niż miał to zrobić …komunizm. Panowie, dość tej zabawy.
W tytule przywołałem tytuł książki generała Władysława Andersa. Opisał w niej swoją i swoich żołnierzy drogę, od sowieckich łagrów, przez drogi Iranu, piaski bliskiego wschodu, Afryki …do Europy… Anglii… Ani generał ani znaczna część jego żołnierzy nie powróciła do kraju, bo nie mogła. Czekało ich tu…więzienie, syberyjska katorga, śmierć… Wyklęci! Przez kogo? Przez tych drani co sprzedali duszę diabłu!

Oni, Wyklęci zostali na zawsze w obcej ziemi. Moi bliscy też. Listy słali, że na przyszłe Boże Narodzenie będziemy już razem. Niewyobrażalna tęsknota była przedmiotem drwin, obelg. Rodziny ich tutaj w kraju nazywane były wodą na młyn zachodnioniemieckich rewizjonistów… zaplutymi karłami reakcji…. Dzisiejsze śpiochy to popłuczyny autorów tych określeń. Jeszcze dziś da się odczuć tę jadowitą poetyckość utrwalaczy.

Zróbmy sobie małą podróż w czasie i przestrzeni…Kaukaz. Żyje tam kilkanaście narodów, głównie małych i nielicznych średnich i tam, w górzystej krainie od wieków tworzą społeczności zmagające się z przeciwnościami. Jest ich wiele. Tęsknota do wolności, niezależności, jest jedną z nieprzemijających i to ona powoduje, że od czasu do czasu upominają się o nią. Są jednak skutecznie dzieleni…Wielki sąsiad dba by nie wygaszać tam konfliktów „o miedzę”, by rozpalać emocje i tym samym nie dopuścić do pojednania, śmiertelnie dla niego groźnego. Niezależny Kaukaz?

Wczoraj w Sejmie było gorąco. Jeden z posłów wypowiadał się o Polskiej Armii, o naszej obronności. Pełna zgoda. Stawiajmy na zbrojenia by podnieść bezpieczeństwo państwa i jego obywateli. Polska musi mieć bardzo silną armię. Znowu musimy być wielkim państwem jak kiedyś bo wówczas jesteśmy po żądanym partnerem gdy nadchodzi czas próby i stanowimy wiarygodne ostrzeżenie dla agresora. Znów będziemy wielkim Narodem i Państwem kreowanym do tej roli zdolnościami i pracowitością swoich synów i córek lecz nie kosztem sąsiadów. Naród ma prawo się bronić! Naród ma prawo do broni! Lęk przed Narodem uzbrojonym może mieć tylko ten co mu źle życzy. Nie przeszkadza im, że różni przestępcy są uzbrojeni. Gwardia Narodowa Ministra Antoniego Macierewicza może te dysproporcje odmienić!

Dla człowieka stosowny jest życiodajny pokój, dzika bestia znajduje radość w wojnie! /Pax decet alma hominem gaudet Fera, belua bello./

W Europie są państewka - miniaturki i nikomu nie przychodzi do głowy by je anektować. Tę refleksję dedykuję przeciwnikom obecnej polityki wschodniej i przypomnę jeszcze jedną nazwę geograficzną. Krym.

S e n e k a

6 lipca 2016

3.22222
Ocena: 3.2 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak

Rozumiem Panie Seneko, nadstawiajmy Ukraincom 2 policzek!?

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
5

"Tę refleksję dedykuję przeciwnikom obecnej polityki wschodniej i przypomnę..."
http://prokapitalizm.pl/atak-ukraincow-na-polakow-na-przejsciu-graniczny...
https://www.youtube.com/watch?v=nHja3Omm9BA

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.