Skip to main content

Macie Państwo wolną chwilę…

portret użytkownika Seneka

…karawana idzie dalej!

Młodzież w okolicznościach niezwykłych, zaskakujących zwykła mawiać…”dzieje się”. I ma rację. Zdumiony jestem trafnością opisu i logiką zawartą w tak zwartej formule lingwistycznej, wszak dotyczy ona często spraw na temat których żurnaliści wylali morze inkaustu a zespoły ekspertów debatując na niezliczonej ilości forach nadal są dalecy od jednoznacznego, ostatecznego wyroku w sprawie, bo ich wyrok nie może podlegać odwołaniu u żadnej instancji?

Właśnie jesteśmy, my Polacy w takiej sytuacji gdzie tylko młodzieżowy slang zdaje się być trafnym opisem i diagnozą zdarzeń. Dzieje się . Oto jesteśmy co dopiero po wyborach nowego prezydenta, nowego parlamentu a już słychać głosy, że to pomyłka, że trzeba powtórzyć, że terror…dyktatura i powtórka z minionego stulecia gdy głowy spadały w tempie nie notowanym w całych dziejach naszej Ziemi! Może za mało mówiono kto tamten wiek urządzał, kto obiecywał życie świetlane, kto w amoku ideologicznym zapomniał, że armie zaprzyjaźnionego sąsiada dawno precz sobie poszły i wcale już mówić nie trzeba, że gdy zechcemy to wierzba gruszki będzie rodziła. Pamiętacie to Państwo?

Słucham relacji polskiego dziennikarz z Moskwy i uszom własnym nie wierzę. Oto jakaś opiniotwórcza gazeta rosyjska opisując zdarzenia w naszym kraju konkluduje, że to wszystko co tu u nas „dzieje się” to sprokurował rząd jaki był i odszedł bo uważał, że Polska była jego prywatnym folwarkiem. Rosyjska gazeta! Przecież Putin nie kocha PiS-u? Cytuję z pamięci. Audycja była w dzienniku Jedynki PR 11 stycznia o godz. 22. A podobno cała Europa, ba, Świat na nas patrzy z oburzeniem ? Co ten rząd jaki wybraliśmy wyprawia ? Większość Polaków jaka poszła do wyborów ten właśnie „złowrogi” rząd wybrała. A więc ta większość tym razem się pomyliła ? Poprzednio, przy mniejszej wyborczej frekwencji wybierała prawidłowo? To jest zabawa, złowroga zabawa Panowie ! Jakiś celebryta, który zapomniał, że prawdziwa odwaga była potrzebna w 1968 roku gdy wystawiano „Dziady”, dziś wykrzykuje, że kamienie w dłoń, że napój z krwi ? Czy to prawda czy przekłamanie ? Złowroga zabawa! Czy jest w Was, Wy którzy nawołujecie do demonstrowania w obronie demokracji, wyczucie szczególności czasu w jakim to wszystko się odbywa ? Świat obok pełen przemocy, pożarów, gróźb i nieszczęść! Powtórzę więc za Lee Iacoccą: Gdzie się podziali ci wszyscy przywódcy?

Z tym pytaniem, na które nie znam odpowiedzi pozostawiam Państwo.

S e n e k a

12 stycznia 2016

4
Ocena: 4 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak