Skip to main content

Dzień Rotmistrza Witolda Pileckiego

portret użytkownika Admin
25.05.2015 11:00
25.05.2015 21:00
mamipulacja.jpg

25 maja 1948 r. o godz. 21.30 w więzieniu mokotowskim w Warszawie rozstrzelano rotmistrza Witolda Pileckiego. W poniedziałek będziemy obchodzić 67. rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Z tej okazji w naszym mieście zorganizowany zostanie Dzień Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Pierwszą część uroczystości zaplanowano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. O godz. 11.00 rozpocznie się finał wojewódzkiego konkursu „Gloria Victis! Życie i działalność Rotmistrza Witolda Pileckiego”. Gościem specjalnym konkursu będzie dr Łukasz Kamiński, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Następnie rozpocznie się projekcja filmu „Dzieci kwatery Ł”, która poprzedzona będzie prelekcją dr Krzysztofa Latochy. Około 13.15 nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie.

Dzień Rotmistrza Witolda Pileckiego zakończy wieczorny koncert w Rynku Trybunalskim. O godzinie 19.00 wystąpi zespół „Forteca”, który zaprezentuje utwory z płyty „Rotmistrz”.

PS. Komunikat zaciągnięty ze strony Urzędu Miasta. Dostępny Plakat z imprezy jest w takim formacje, którego nie można wykorzystać w publikacji internetowej. Impreza z pieniędzy publicznych - skomentuje to ktoś.

3.666665
Ocena: 3.7 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak

Finał konkursu "Gloria Victis!

portret użytkownika Admin

„Gloria Victis! Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego” – finał regionalnego konkursu historycznego pod patronatem honorowym
dr. Łukasza Kamińskiego, prezesa IPN
– Piotrków Trybunalski, 25 maja 2015 r.

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim oraz Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim już po raz kolejny zaprosili uczniów szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na obszarze działania Oddziału IPN w Łodzi
do udziału w konkursie historycznym „Gloria Victis! Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego”.

W dniu 25 maja 2015 r. w godz. 11.00 – 14.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się finał tegoż konkursu. W rywalizacji weźmie udział 45. uczniów szkół ponadgimnazjalnych woj. łódzkiego. Jest to trzecia edycja konkursu zorganizowanego pod honorowym patronatem prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego przez Oddział IPN w Łodzi, ZSP nr 1 w Piotrkowie Tryb. i Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim.