Skip to main content

Polska to jednak bogaty kraj... odszkodowania za Holocaust i głosowanie posłów...

"Polski rząd znowelizował prawo, które pozwoli ponad 50 tys. ocalałym Żydom, ich małżonkom, a nawet dzieciom zamieszkującym poza naszym krajem, pobierać emerytury z tytułu szkód doznanych ze strony nazistów i bolszewików na ziemiach polskich w czasie wojny i okresu stalinowskiego.O emerytury w wysokości 470 ILS (około 100 euro) będzie mogło ubiegać się blisko 50 tys. Izraelczyków polskiego pochodzenia: ofiary nazistowskich i sowieckich represji. Pierwsze świadczenia popłyną do Izraela na koszt polskiego podatnika latem przyszłego roku.
Po nowelizacji prawa emerytury będzie mogło pobierać około 50 tys. osób z Izraela. Jak tłumaczy Sebastian Rejak, specjalny wysłannik ds. stosunków z diasporą żydowską w polskim MSZ: – Nowością tych przepisów jest to, że polskie władze – w szczególności instytucje zabezpieczenia społecznego – będą w stanie przesyłać świadczenia kombatantom znajdującym się w dowolnym miejscu na świecie, kosztem polskich władz.
Ze zmian cieszy się Bobby Brown, były dyrektor projektu HEART (grupy zadaniowej ds. restytucji mienia żydowskiego z okresu Holocaustu). Brown powiedział, że to wspólna inicjatywa rządu Izraela i Agencji Żydowskiej, która niedawno zamknęła drzwi ze względu na brak funduszy. – Mam wrażenie, że Holokaust jest pod wieloma względami wspólnym doświadczeniem. Chociaż Polacy nie są odpowiedzialni za to, co się stało, mają obowiązek dbać o tych, którzy cierpieli w ich kraju – przekonuje.
- Uważamy, że polski przykład będzie precedensem dla innych krajów. A my zrobimy wszystko, aby upewnić się, że inne kraje pójdą za polskim przykładem – powiedział Brown".

A teraz jak zagłosowali posłowie:
Głosowanie nr 79 - posiedzenie 59.
Dnia 24-01-2014 godz. 13:20:58
Głosowało - 436 Za - 434 Przeciw - 2 Wstrzymało się - 0 Nie głosowało - 24

Klub/Koło Liczba czł. Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
PO 203 196 196 - - 7
PiS 136 127 126 1 - 9
TR 36 34 34 - - 2
PSL 33 32 32 - - 1
SLD 26 24 24 - - 2
SP 17 16 16 - - 1
niez. 9 7 6 1 - 2

a tu wyniki głosowania indywidualnie :
http://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/59_79/$file/glos_59_79.pdf

PODKREŚLAM ,ŻE PRZECIW BYŁ TYLKO JEDEN SZARAMA Z PIS I WIPLER - NIEZRZESZONY !!!

PS. POLSKA TO JEDNAK BOGATY KRAJ I MAMY BARDZO SZCZODRY PARLAMENT - co ciekawe jednomyślny w takich głosowaniach ...

5
Ocena: 5 (12 głosów)
Twoja ocena: Brak

pytanie

portret użytkownika witold k

Pytanie brzmi na ile, czy w ogóle zmienila się sytuacja Gojów i to po doświadczeniu II wojny światowej. Jak to sie dzieje ze bez wzenienia sie w żydowska rodzinę nie ma sie szans na wysoko płatna pozycję parobka. Na czym polega różnica między PRL a III RP - polega na czymś? A IV w tym względzie będzie się różnić, zajmie się rodakami rozsianymi po świecie.

Drobna różnica... Nie polski rząd a w Polsce rząd. Nawet goje używają zwrotów typu ten kraj, ten rząd... Nie nasz, a ten. Jak już jakiś zdichu,krychu... Zalapie się to denerwuje go polskość i inne uprzedzenia.

Temat jest ważny mógłby go ktoś podjąć. Np. We wskazanym żołdzie. Wnuk ubeka też dostanie stowke. Jak mają się oczekiwania przedsiębiorstwa holocaust do realnych istniejących finansowan przez poszczególne nacje Gojow.

Wszystko jasne, wiemy już

gdzie żyjemy i kto tu w co gra. Bo na pewno nie jest to Kraj gdzie Polak jest najważniejszy. Tak Panie i Panowie oto rzeczywistość jak z Matrixu, jak koszmar senny marzyciela o Wolnej i sprawiedliwej Polsce. Wnuki ubeckich oprawców mogą zejść ze śmiechu z "głupoty i hojności" swych ofiar. Czy już całkowicie Bóg nas opuścił, ale z pewnością rozumu pozbawił głosujących za taką ustawą. To dla tego o tej Ustawie tak cichutko w krajowej prasie i nie tylko prorządowej. Aż strach pomyśleć co te patałachy jeszcze wymyślą.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.