Skip to main content

Uczmy się od Brytyjczyków!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Najmądrzejszy sposób na uniknięcie kryzysu finansowego w państwie to obniżenie podatków!

Czy rząd to zrobi?
Rząd w Wielkiej Brytanii właśnie to robi! Wielka Brytania obniża stawki VAT, dla pobudzenia wydatków konsumpcyjnych i tym samym wsparcia handlu detalicznego oraz przemysłu w okresie przed świątecznym. Według telewizji Sky, Minister Finansów W.B. Alister Darling miał ogłosić, w poniedziałek 24.11.2008 roku, obniżkę VAT do 15% z 17,5% na okres jednego roku. Dla porównania podstawowa stawka VAT w Polsce wynosi 22%. Na Wyspach Brytyjskich, rzecz niemożliwa do realizacji, jak sądzą politycy z partii konserwatywnej (sic!) może stać się faktem! Jak dobrze, że Pan Premier Tusk znalazł się we właściwym miejscu o właściwym czasie, to znaczy, że akurat teraz odwiedził Wielką Brytanię! Może popatrzy i posłucha co tam się dzieje, co "wyprawiają" jego koledzy od rządzenia (bądź co bądź) też socjaliści!

Kalkulacja jest prosta, skoro Brytyjczycy to robią to jest to modne! Poprawi się wyniki w sondażach, prezydentura stanie się jeszcze bardziej realna! Może przypomni sobie Pan Tusk, że kiedyś zakładał partię liberalno-demokratyczną i głosił konieczność obniżania, (ba kasowania niektórych) podatków!

Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

25 listopada 2008

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Niestety w sprawie

portret użytkownika witold k

Niestety w sprawie zmniejszania opodatkowania nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie eurokolchoz już przekroczył bariery dźwiękowe moskiewskiego kołchozu. Kontrola, biurokracja sięga wszędzie. W jakim celu... Opodatkowania. Przedsiębiorca zużywający wodę ma opisać technologie i sposoby używania wody i płacić podatek od wytrąconego z wody ozonu. Tak oryginalnych pomysłów jest dużo np. opłaty za palenie olejem opałowym... czy mierzenie głębokości szamba.

witold k

Jakie obniżenie podatków???

HeHEHEHEHE!!Panie Piotrze Korzeniowski jeszcze Pan wierzy socjalistą wszelkiego rodzaju? Z brytyjskiego ministerstwa finansów wyciekły dokumenty i pojawiły się w prasie, które mówią, że po obecnej obniżce podatków za dwa lata będzie ustawa podwyższająca podatki o średnio 5% Chiny pewnie jak staną się już pierwszym mocarstwem świata również przywalą wielkie podatki swym firmom i obywatelom oraz z podbitych narodów i państw.

Taka jest po prostu natura komunizmu i jego wielbicielom, że trzeba różnie działać w zależności od etapu rozwoju i potrzeb. NEP w wykonaniu chińskich komunistów również się skończy, a wówczas......?? chińskie tortury dla przeciwników komunizmu naprawdę są wymyślne!!
Lech Bolek

Quote:

proszę się zarejestrować, przedtem zapoznać z regulaminem. Witamy kolejnego autora...
admin

Szaweł, zagorzały wróg chrześcijan przemienił się w Św. Pawła!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Szanowny Panie Lechu Bolku!
Zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w Polsce zwolenników rozdętego socjalu jest więcej niż przeciwników.
Z tym, że w Polsce są też w większości ludzie, którzy są zadeklarowanymi katolikami. Prawdziwy chrześcijanin postępuje zgodnie z siódmym przykazaniem Bożym. Zapewniam Pana, że większość ludzi chodzących w niedzielę do kościoła się zmieni, jeżeli zostanie uświadomiona, że państwo to gigantyczny złodziej. Mam nadzieję, że większość ta nie będzie już więcej namawiać złodzieja (państwo) do zabawy w Janosika.
Może słyszał Pan o teksańskim bohaterze Wiliamie Travisie! To był komendant z Alamo, oddziału broniącego się do ostatniej kropli krwi, przed nacierającymi, przeważającymi siłami meksykańskimi. Dziś Travis jest narodowym bohaterem Teksańczyków. Postanowił się pozytywnie zmienić, tuż przed bitwą. Z tchórza, złodzieja, cudzołożnika stał się człowiekiem legendą, wzorem patriotyzmu! Wierzę, że duża część katolików w Polsce też stanie się przykładem dla przyszłych pokoleń, tylko trzeba im uzmysłowić, że nadmierny fiskalizm to kradzież!
Pozdrawiam serdecznie!
Piotr Korzeniowski

Powrót wyższych podatków w Wielkiej Brytanii

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

"Powrót wyższych podatków w Wielkiej Brytanii
Błażej Górski

Większość brytyjskich sklepów od 1 stycznia podnosi ceny produktów. To efekt podniesienia podatku od towarów i usług, czyli znanego również w Polsce VAT-u. Rok temu lewicowy rząd Gordona Browna obniżył VAT do 15 procent, by pobudzić znajdującą się w recesji gospodarkę Zjednoczonego Królestwa, a w szczególności “ożywić wydatki na konsumpcję” (w tym miejscu polecamy artykuł “Keynes – ekonomiczny guru lewicy“ http://nczas.com/wazne/keynes-%E2%80%93-ekonomiczny-guru-lewicy/). Jednak w listopadzie minister skarbu Alistair Darling potwierdził, że podatek zostanie podniesiony do poprzedniej wysokości i od 1 stycznia będzie wynosił 17,5 procent.

W nowym roku wraca także podatek od transferu praw własności, opłacany przez kupującego dom czy nabywającego akcje przedsiębiorstw. By ożywić rynek nieruchomości, rząd powstrzymał się od pobierania jednoprocentowego podatku od zakupu mieszkań i domów do wartości 175 tysięcy funtów szterlingów, czyli 800 tysięcy złotych. Niestety, dla Brytyjczyków, i ta danina powraca, co widać już w cenach mieszkań – w ostatnich tygodniach biura nieruchomości solidarnie je podniosły.
Błażej Górski"
Za: www.nczas.com
Piotr Korzeniowski

oto lektura, która mówi nam...

portret użytkownika witold k
cytuję Piotr Korzeniowski

"Powrót wyższych podatków w Wielkiej Brytanii
Blazej Gorski »

Większość brytyjskich sklepów od 1 stycznia podnosi ceny produktów. To efekt podniesienia podatku od towarów i usług, czyli znanego również w Polsce VAT-u. Rok temu lewicowy rząd Gordona Browna obniżył VAT do 15 procent, by....
Za: www.nczas.com
Piotr Korzeniowski

że nie obejdzie się bez kolejnego wielkiego obudzenia europejskich narodów. Tutaj
witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.