Skip to main content

Kto zostanie nowym asystentem prezydenta?

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Kto zostanie nowym asystentem prezydenta, zdają się pełni troski pytać. W ten sposób akceptują formułę prawną (skrzętnie wykorzystaną), która nigdy nie powinna powstać, której zniesienie leży u laski marszałkowskiej. Powiem więcej, piotrkowski Samorząd nie powinien w ogóle wchodzić w ten obszar politycznej korupcji. Co do Błażeja, ocenę wyraziłem tutaj. Wskazałem także ewidentną potrzebę...

Nie powiem, że nie ma pracy dla kogoś, o kim powiemy: asystent. Asystenta każdy powinien mieć, jednak za swoje pieniążki, a nie za pieniążki podatnika - to po pierwsze. Po kolejne: asystent w Samorządzie - to raczej funkcja społeczna. Jeśli jest osoba o nieprzeciętnych talentach, lubiana i bardzo dobrze wykonująca pracę, a nie może jej pełnić społecznie, to w drodze wyjątku, jakiś żołd można jej dać. Jeśli przypomnimy sobie fajerwerki, zaraz po wyborach to zobaczymy (...).

Pracowałem z dwoma asystentami: p.Dorotą Janowską i przez „sekundę” z p.Błażejem Cecotą. Bardzo dobrze pracuje się z p.Dorotą, tak jak kiedyś z p.Marianem Błaszczyńskim - bez słów rozumieliśmy się. Błażej... pokładałem w Nim spore nadzieje. Chciałem, aby ogarnął całokształt świata kombatantów, żeby przestali być kwiatkiem do kożucha właśnie dominujących koterii, a byli podmiotami, bez względu na czas, politykę czy modę. To zadanie strasznie trudne, ale ambitne. Niestety...

Życie publiczne nie tyle asystentów czy pełnomocników (ustawodawca zadbał o rozpisanie na nuty zadań i obowiązków) potrzebuje ile: jawności, otwartości, opozycji, patriotyzmu zwłaszcza lokalnego. Lepiej korzystać z mądrości obywateli, podatników, np. poprzez interaktywny portal. Niestety, aktywni Piotrkowianie podlegają segregacji, skutkiem czego mamy PRL bis i wyścig (...)

Zapłatą za wykonaną pracę, projekt, realizację - ma być satysfakcja (publiczne pokazanie) a nie żołd - „wielu w jednym celu”. Mamy tutaj do pokazania... pracoholików, którzy poświęcają czas prywatny, talenty i nikt ich nie zauważa, a jeśli, to po to, aby ich umniejszyć.

witold k

28 kwietnia 2013

3
Ocena: 3 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak