Skip to main content

40 Dni Dla Życia

portret użytkownika Forum Ruchów Katolickich
08.02.2013 14:00
30.03.2013 14:00
40dni.jpg

ZAKOŃCZENIE KRUCJATY

 • Jeśli życie jest dla Ciebie wartością?
 • Jeśli kochasz dzieci i pragniesz dla nich dobra i miłości?
 • Jeśli czujesz bunt w obliczu świata, który krzyczy o dowolności aborcji i selekcji dzieci, które mogą się narodzić a które nie powinny?
 • Jeśli czujesz bezsilność i myślisz, że Twój głos sprzeciwu jest niesłyszalny?
  Zapraszamy Cię do wspólnej modlitwy za życie poczęte. W okresie Wielkiego Postu pragniemy przez 40 dni modlić się bezustannie w jego obronie.
  Pomyślisz może, że to niemożliwe, by nieustannie modlić się przez 40 dni i 40 nocy. Masz rację, jako jedna osoba nie dasz rady. Ale jako Wspólnota możemy wszystko. Dlatego zapraszamy Cię, byś podarował JEDNĄ godzinę dla życia. 40 dni pomnożone przez 24 godziny w ciągu dnia dają nam liczbę 960? tyle osób potrzeba, by ta modlitwa się odbyła.

  W jaki sposób możesz zgłosić się do modlitwy?

  Wystarczy uzupełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na naszej stronie internetowej http://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com

  Kiedy będziesz się modlić?

  W odpowiedzi na Twoje zgłoszenie otrzymasz od nas maila z konkretną datą i godziną Twojej modlitwy.
  W jaki sposób możesz się modlić przez tę godzinę?
  Możliwości jest wiele. Możesz odmawiać różaniec, Koronkę, litanie, możesz spędzić ten czas na osobistej modlitwie, albo udać się na adorację Najświętszego Sakramentu. Wybierz tę modlitwę, która jest bliska Twojemu sercu.

  Skąd idea takiej modlitwy?

  Idea wielkopostnej czterdziestodniowej krucjaty modlitewnej 40 Dni Dla Życia zrodziła się w Stanach Zjednoczonych. Tam właśnie katolicy modlą się przez 40 dni przed klinikami aborcyjnymi. Bezustannie ? w dzień i w nocy.
  Ta skoordynowana, międzynarodowa kampania, jest prowadzona dwa razy do roku w wielu miejscach naszego globu. Wzięły w niej udział setki tysięcy ludzi. Do jej sukcesów należy zaliczyć zamknięcie dziewięciu ośrodków aborcyjnych oraz odejście z przemysłu aborcyjnego co najmniej 43 pracowników, w tym Abby Johnson, byłej dyrektorki jednego z oddziałów Planned Parenthood (największej w Stanach Zjednoczonych organizacji propagującej aborcję). Jednak najlepszą wiadomością jest fakt uratowania od aborcji 3599 dzieci i ich matek (dane z roku 2011). W ubiegłym roku w ogólnopolskiej modlitwie 40 Dni Dla Życia organizowanej przez naszą stronę wzięło udział prawie 2500 osób?
  W zeszłym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy akcję 40 Dni Dla Życia za pośrednictwem naszej strony http://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com. Osoby, które się do nas zgłaszały, pochodziły z różnych stron Polski, ale także spoza granic naszego kraju. Nie modlimy się przed klinikami ani szpitalami. Modlimy się w całej Polsce. Tworzymy dzięki temu łańcuch modlitwy, który mamy nadzieję i w tym roku obejmie cały nasz kraj.
  Zapraszamy! Włącz się i podaruj jedną godzinę swojego Wielkiego Postu. Zaproś swoich najbliższych by również i oni się włączyli. Zaproś swoich przyjaciół i wspólnotę parafialną. Bądźmy odważnymi wyznawcami Chrystusa i obrońcami życia, które ofiarowuje nam przecież sam Bóg.

  ks. Karol Starczewski oraz administratorzy strony DADP

 • 0
  Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
  Twoja ocena: Brak
  Grupy robocze:

  Rusza kampania modlitewna 40 Dni dla Życia w Łodzi

  portret użytkownika Admin

  13 lutego (w środę popielcową), w ramach "40 Dni dla Życia" stanie na placu Dąbrowskiego w Łodzi specjalny "namiot modlitwy". Będzie to miejsce szczególnych próśb łodzian, którzy w ciągu 960 godzin zechcą poświęcić kilka chwil i włączyć się w nieustającą modlitwę w intencjach dzieci nienarodzonych oraz ich rodziców. Będziemy modlić się za osoby noszące się z zamiarem dokonania aborcji, aby przemieniły swoje myślenie i przyjęły z miłością największy dar, jaki mogły otrzymać. Będziemy prosić o pokój i otwarcie ich serc, by Bóg mógł napełnić je radością, odsuwając wszelkie obawy, aby mogli pokonać lęk pochodzący z frustracji, obaw o byt materialny, braku miłości, a czasem ze zwykłego, ludzkiego egoizmu.

  W naszej modlitwie, szczególnie w Godzinie Miłosierdzia, będziemy prosić o uzdrowienie zranień dla każdej osoby, której dziecko nie może dziś cieszyć się życiem. Ponadto każdy z nas będzie miał okazję, by dziękować za własne życie, a także za życie swoich bliskich. Nasze myśli zwrócimy ku Bogu, jedynemu dawcy życia, dziękując za każdego człowieka, dla którego życie ludzkie - od poczęcia aż do naturalnej śmierci - jest najwyższą wartością.

  Modlitwy zanosimy również w intencjach małżeństw, które borykają się z problemem poczęcia dziecka, za chorych i osoby w wieku starczym. Każdy z nas, powinien udać się do tego namiotu, dziękując w modlitwie za dar własnego życia.

  ofiaruj choćby godzinę Wielkiego Postu, w tej ważnej intencji.

  40 dni, po 24 godziny - to w sumie 960 godzin czuwania i tyle osób potrzeba, by ta modlitwa się odbyła. Osoby indywidualne mogą odbyć dyżur od 1 godziny, zaś grupy - 6 lub 24 godzinny. Wtedy wspólnoty rozkładają dyżury (np. godzinne) pomiędzy swoich członków i animują modlitwę w namiocie. Dyżury zgłaszamy pod adres e-mail: 40dni.lodz@gmail.com.