Skip to main content

XX lat od powołania ZTM

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Śpieszymy się powoli. Z pyrrusową satysfakcją załączam notatkę z oficjalnej strony naszego Miasta, dotyczącą realizacji zadań, jakie Rada Miasta, nałożyła przed 20 laty, na Zarząd Transportu Miejskiego.

Rada Miasta pierwszej kadencji (Uchwała nr 350 z XXXIII Sesji (9.07.1993) powołała i nadała Statut zakładowi budżetowemu Zarząd Transportu Miejskiego. Był to czas, kiedy pojawili się pierwsi prywatni przewoźnicy. Czas ostateczny do podjęcia normalnej konkurencji. Wpierw sugerowaliśmy natychmiastowe postawienie miejskich małych aut (minibusów) po to, aby wolny rynek nie wykoślawił się. Niestety nie było wytycznych ani trzeźwego myślenia... dalej go nie ma - wytyczne postępują.

Po miesiącach przygotowywania Rada Statut uchwaliła, ZTM powołała. Niestety pierwsza personalna decyzja przekreśliła nadzieje zawiązane z prawidłowym pokierowaniem nowym pozytywnym zjawiskiem, jakim było pojawienie się konkurencji dla miejskiego przewoźnika MZK. Przekręt w przetargu na obsługę linii do Sulejowa, który skutkował wycofaniem się MZK, – który ten znaczony przetarg wygrał, z obsługi linii Piotrów Sulejów - wykazał posuniętą patologię, której nie ukrócono. Ostatecznie z powodów nie merytorycznych, Rada Miasta rozwiązła ZTM.

Wypowiadałem się w tej sprawie wiele razy. Wskazywałem źródła złego obrotu spraw i czekałem… 20 lat. Pyrrusową satysfakcją chciałbym docenić zmarnowaną pracę wielu. Wskazać 20 lat różnego rodzaju toksycznych emocji i spraw. Gierki wyborcze na MZK i Minibusach. Olej opalowy w silnikach i lekceważenie, nie szanowanie, miejsca pracy w Gminie. Przechowalnie dla lokalnych drobnych (...) w zarządach gminnych spółek.

Napisałem o XX rocznicy od powołania ZTM. Zaproponowane zmiany, jak wynika z notatki, będą wprowadzane stopniowo. Proszę zatem aby dyrektor MZDiK zakończył wprowadzenie nowych&starych obyczajów, przed rocznicą utraconych nadziei.

witold k

7 listopada 2012

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak