Skip to main content

Oświadczenie Kongresu Mediów Niezależnych

portret użytkownika Admin
kmn_logo.jpg

Kongres Mediów Niezależnych potępia usunięcie z pracy autora artykułu „Trotyl na wraku Tupolewa”, Cezarego Gmyza, i innych członków redakcji „Rzeczpospolitej” usuniętych pod tym samym pretekstem. Działania właściciela „Rzeczpospolitej”, Grzegorza Hajdarowicza, są złamaniem elementarnych standardów niezależności i wolności słowa, które powinny obowiązywać w mediach. W związku z tym wzywamy wszystkich członków Kongresu Mediów Niezależnych oraz ludzi, którym nie jest obojętny los wolnych mediów w Polsce, do bojkotu tych przedsięwzięć Grzegorza Hajdarowicza, w których nie są te normy przestrzegane .

Jednocześnie deklarujemy udzielenie niezbędnej pomocy prawnej osobom narażonym na represje w związku z wyżej wymienionym artykułem.

Warszawa 6 listopada 2012r.

Krzysztof Czabański

przewodniczący Kongresu Mediów Niezależnych
--
Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Niepoprawnie pożyteczni w tej „Rzeczpospolitej"

portret użytkownika witold k

Zwolnienie dziennikarzy za artykuł o trotylu w samolocie wskazuje na marionetkowość rzekomych właścicieli gazety. Ja dałbym oświadczenie popierające dziennikarzy i apelujące o kolejne prowokacje, których celem będzie przełamanie zmowy milczenia i manipulacji, jakie od 2,5 roku dotykają sprawę katastrofy.
Teraz przydałby się art o właścicielach i pochodzeniu ich pieniędzy....

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.