Skip to main content

PILNE: komisje sejmowe zadecydują o życiu nienarodzonych

portret użytkownika Admin

We wtorek 23 października odbędzie się wspólne posiedzenie sejmowych komisji zdrowia i polityki społecznej, na którym posłowie będą debatować na temat dalszych losów ustawy zakazującej aborcji ze względów eugenicznych. „Fundacja PRO - Prawo do Życia” organizuje akcję społecznego nacisku na posłów.
23 października posłowie sejmowych komisji zdrowia i polityki społecznej zadecydują o dalszym procedowaniu projektu, który został im przekazany po głosowaniu podczas obrad plenarnych. Projekt ten ma na celu ochronę nienarodzonych dzieci dotkniętych chorobami genetycznymi np. zespołem Downa. Jego przyjęcie ocali życie wielu dzieciom zagrożonym aborcją.
Fundacja Pro-prawo do życia proponuje, by zadzwonić lub napisać e-mail do posła PO ze swojego regionu i zapytać, jak zamierza głosować. Posłowie ci głosowali podczas obrad plenarnych za odrzuceniem projektu SP, tym bardziej trzeba im przypomnieć, że człowiek sumienia ma obowiązek głosować za prawem do życia, również chorych dzieci.

Projekt Solidarnej Polski jest nowelizacją obowiązującej ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Chodzi o wykreślenie z art. 4a w punkcie pierwszym ustępu drugiego, który pozwala na dokonanie aborcji, jeśli „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

ŁÓDZKIE
Agnieszka Hanajczyk(PO)
biuro@hanajczyk.pl
504 23 88 98
(42) 715 10 72

Czytaj więcej: http://www.pch24.pl/komisje-sejmowe-zadecyduja-o-zyciu-nienarodzonych-dz...

Za: http://www.pch24.pl
--
Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Wysłałem

portret użytkownika witold k

Wysłałem do pani poseł wyczerpującego MMS-a zakończyłem słowem proszę

Wysłałem maila

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Pn Października 22 2012, 4:25 pm
Do: biuro@hanajczyk.pl
Priorytet: Normalny
Szanowna Pani Poseł !
We wtorek 23 października odbędzie się wspólne posiedzenie sejmowych komisji zdrowia i polityki społecznej, na którym będziecie Państwo Posłanki i Posłowie debatować na temat dalszych losów ustawy zakazującej aborcji ze względów eugenicznych.

Uprzejmie proszę aby Pani Poseł opowiedziała się za ochroną życia wszystkich nienarodzonych dzieci zarówno zdrowych jak i dotkniętych chorobami.

Pozdrawiam serdecznie
Piotr Korzeniowski
http://trybunalscy.pl/node/5271

Potrzebna jest nasza akcja : walka o każde życie nienarodzonych

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Potrzebna jest nasza akcja Czytelników
(i Piszących na) Trybunalskich !!!
Teraz piszemy maile do wszystkich Posłów
i Senatorów RP!!!

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.