Skip to main content

Jakie są preferencje polityczne mieszkańców Ziemi Piotrkowskiej?

portret użytkownika Zb.Ziemba

Jakie są preferencje polityczne mieszkańców Ziemi Piotrkowskiej? Czy ktoś zna wiarygodną odpowiedź na to pytanie?

Ubiegłorocznej jesieni próbowało je badać Stowarzyszenie Promowania Myślenia Obywatelskiego ale wyniki były niewiarygodne i nie potwierdziły się przy urnach. Przypomnę, że wyniki wyborów w październiku 2008 r. w Powiecie Piotrkowskim były następujące: PiS 48,3%, PO 19,0%, PSL 18,3%, LiD 8,2%. W Piotrkowie wyniki były nieco inne bo słabiej wypadli ludowcy a lepiej postkomuniści.

Ostatnio opublikowany sondaż zapowiada: “PO spada, PiS rośnie” Z najnowszego sondażu "Rzeczpospolitej" wynika, ze spada poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Partia Donalda Tuska w ciągu ostatnich dwóch tygodni straciła 7 punktów procentowych. Na drugim miejscu jest PiS, które zyskało 4 punkty - informuje "Rzeczpospolita". Oprócz tych dwóch partii do nowego Sejmu weszłoby tylko SLD z wynikiem 6 procent. Sondaż GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" został przeprowadzony na próbie 1000 osób w dniach od 17 do 22 września.

Współcześnie co kilka dni jesteśmy zapychani padaniami sondażowymi, które wiarygodne są lub nie. Media ogólnopolskie prześcigają się w przedstawianiu “złego PiSu i dobrej Platformy”. Aby ta choroba tendencyjnego koniunkturalizmu jak najpóźniej dotknęła społeczności lokalne. Niestety gdy słucham Radio Strefa FM lub czytam prasę lokalną jestem pełen obaw, że piotrkowscy dziennikarze są już zainfekowani.

Zbyszek

25 września 2008
Więcej z tego tematu na forum

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

ja też...

portret użytkownika witold k

ja też wolę kaczki od ubeckiej paczki. Zwłaszcza, że sporo na ten temat wiem.

Dziękuję za taki temat, na naszym portalu. To kolejna okazja do głębszej refleksji nad naszą małą ojczyzną. Zwłaszcza po okolicznych miejscowościach, w których powstały domy z przepranej na np. pefronie kasy.

Myślę, że ziemia piotrkowska jest prawicowa, tradycyjna, zachowała tradycję i obowiązek.

Autor pyta o media... ciekawy temat. Ostatnio notujemy zaangażowanie młodych zainfekowanych. Starzy rzadko już odzywają się bo nie ma gwarancji za to jest pamięć.

owo zainfekowanie młodych, co trzeba powiedzieć, to warunek przetrwania starych... Jak się jest parobkiem, zwłaszcza mamony, to nie ma się lekkiego życia. A naiwnych (pożytecznych idiotów) nie sadzą sami rosną. Tak wiec każdy czas ma swego świra.

Badania... to oczywiste że wskazują to na co wyłożyło się wcześniej kasę. Biznes jes biznes.
witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.