Skip to main content

Katarzyna z Aleksandrii w Piotrkowie Trybunalskim

portret użytkownika Włodek N
Katarzyna z Aleksandrii.jpg

W XXV rocznicę istnienia Duszpasterstwa Kolejarzy, w szczytowym okresie kampanii wyborczej do Samorządu spotkaliśmy się u Ojców Bernardynów.

14 listopada to uroczystość św. Katarzyny patronki Kolejarzy. W kościele OO Bernardynów odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Kolejarzy i ich rodzin, w intencji tych z ich braci, którzy odeszli już na wieczną służbę. Obecni byli również poseł na Sejm RP pan Antoni Macierewicz oraz Kandydat na Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego pan Piotr Masiarek.

W uroczystość Świętej Katarzyny Alaksandryjskiej patronki kolejarzy, tradycyjnie od wielu lat w drugą niedzielę listopada Związek Zawodowy „Solidarność” zrzeszający w swoich szeregach piotrkowskich kolejarzy o rożnych zawodach m.in: maszyniści, rewidenci, pracownicy administracyjni, warsztatowcy, dyspozytorzy, dyżurni ruchu, zorganizował obchody „Święta Kolejarza”. Obchody te w kościele O.O. Bernardynów rozpoczęły się uroczystą mszą świętą. W imieniu Związku Zawodowego „Solidarność”, na obchody tego Święta zaprosiłem m.in. : posłów na Sejm RP Pana Antoniego Macierewicza i Pana Dariusza Seligę, kandydata na Urząd Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Pana Piotra Masiarka, radnego Sejmiku Wojewódzkiego Pana Piotra Grabowskiego oraz radnych miasta Piotrkowa Trybunalskiego Panią Beatę Dróżdż i Pana Adama Gaika. Koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył Gwardian o. Dawid Postawa w asyście kapelana kolejarzy o. Ambrożego Wójcika. My Piotrkowscy kolejarze nawiedzamy tę Świątynię, aby pokłonić się ukochanej Matce, wyprosić błogosławieństwo dla ich odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy i podziękować za kolejny rok służby – „służby drugiemu człowiekowi”. W imieniu N.S.Z.Z. „Solidarność”, szczególne, z głębi serca płynące podziękowania przekazałem o. Gwardianowi jak również o. Ambrożemu – kapelanowi kolejarzy za zaangażowanie i ofiarny trud duchowego przewodnictwa kolejarzom. Podziękowałem pocztom sztandarowym Kolejarzy z Gomunic i Gorzkowic, pocztom sztandarowym: N.S.Z.Z. „Solidarność” Kolejarzy PKP CARGO w Piotrkowie Trybunalskim i Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych Koło Piotrków Trybunalski oraz orkiestrze za oprawę muzyczną.

Podziękowałem również za uświetnienie tej uroczystości swoją obecnością: posłom na sejm RP Panom Antoniemu Macierewiczowi i Dariuszowi Selidze, kandydatowi na Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Panu Piotrowi Masiarkowi oraz radnemu Sejmiku Wojewódzkiego Panu Piotrowi Grabowskiemu i radnym Piotrkowa Trybunalskiego Pani Beacie Dróżdż i Panu Adamowi Gaikowi. Z Okazji Święta Kolejarzy, złożyłem serdeczne życzenia wszystkim kolejarzom, jak również ich rodzinom, emerytom i rencistom kolejowym oraz rodzinom zmarłych kolejarzy, życząc zdrowia, ludzkiej życzliwości i obfitości łask Bożych. Na zakończenie Mszy Świętej głos zabrał poseł na Sejm RP Pan Antoni Macierewicz, podkreślając ważne znaczenie pracy kolejarzy, sumienność i odpowiedzialność cechującą ten zawód, a z okazji ich święta złożył kolejarzom serdeczne życzenia. Wystąpienia Pana posła Antoniego Macierewicza wysłuchane zostało z wielką uwagą i przyjęte oklaskami. Po uroczystej mszy Świętej odbyło się integrujące spotkanie w miejscowej restauracji z udziałem kapelana kolejarzy o. Ambrożego oraz zaproszonych gości. Na spotkaniu głos zabrał poseł na Sejm RP Pan Antoni Macierewicz i kandydat na Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Pan Piotr Masiarek. Wystąpienia przyjęte zostały gorącymi brawami. W miłej i sympatycznej atmosferze brać kolejarska wspólnie z zaproszonymi gośćmi, przy muzyce świętowała „ Dzień Kolejarza”.

Nasza doroczna Msza święta zawsze jest okazją do duchowej refleksji nad trudną, w tym roku wyborczą, codziennością. Duszpasterstwo Energetyków dokładniej wskazało problem.

Dziękuję Ojcom Bernardynom za to, że w tej świątyni od zawsze, możemy szlifować nasze dusze, a w tym roku mogliśmy za naszą bohaterską świętą wyjść z kręgu wyborczej niemocy.

Włodek

16 listopada 2010

4.6
Ocena: 4.6 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak