Skip to main content

Idziemy do wyborów pod hasłem Prawo i Sprawiedliwość

portret użytkownika PIS
pis konwencja.jpeg

PiS przedstawiło w sobotę propozycje programowe dla samorządów. Partia chce m.in. powołania samorządowej służby cywilnej i powiatowych rzeczników praw pacjentów.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia podkreślił, że w Polsce potrzebny jest zrównoważony rozwój i „wyrównywanie szans” różnych regionów.

Podczas konwencji samorządowej PiS zaprezentowało także hasło wyborcze oraz kandydatów na prezydentów miast.
„Idziemy do wyborów pod hasłem Prawo i Sprawiedliwość” - poinformował, rozpoczynając konwencję, poseł PiS Mariusz Kamiński.

Jarosław Kaczyński przedstawił założenia programu partii dla samorządów. Zaproponował m.in. powołanie samorządowej służby cywilnej, powiatowych rzeczników pacjentów. Argumentował też, że konieczne jest powstanie województwa warszawskiego.

Według Kaczyńskiego, samorządowa służba cywilna przyczyni się do „podniesienia poziomu kadr samorządu”. Lider PiS powiedział też, że od 2014 r. w wyborach bezpośrednich powinni być wybierani powiatowi rzecznicy praw pacjenta. „Dzisiaj zwykli ludzi, ci bez pleców, nie mają się do kogo zwrócić. Musimy to zmienić” - ocenił szef PiS.

Mówił też o służbie zdrowia. „Są dzisiaj plany komercjalizacji prowadzącej do prywatyzacji. To się skończy odpłatnością za służbę zdrowia. Musimy się temu przeciwstawiać. To jest także odpowiedzialność samorządu” - powiedział. „Nasi samorządowcy muszą twardo stać na stanowisku publicznej służby zdrowia, publicznych szpitali” - dodał.

Zdaniem Kaczyńskiego, samorządy powinny koncentrować się na sprawach bezpieczeństwa. „Władze samorządowe nie mogą się od tego uchylać” - ocenił. Dodał, że Lech Kaczyński jako prezydent Warszawy miał „wielkie sukcesy w tej dziedzinie”. Podkreślił, że samorządy powinny współdziałać z policją, prokuraturą, tworzyć mapy zagrożenia.

Kaczyński zaznaczył, że samorządy powinny dbać o obsługę mieszkańców. Jego zdaniem biura obsługi mieszkańców powinny być w każdej gminie. „Obsługa mieszkańców powinna być sprawna. Nie powinno być mitręgi” - powiedział.
Kaczyński dodał, że w każdej gminie musi znaleźć się żłobek i przedszkole. Jego zdaniem finansowanie tych instytucji musi stać się częścią polityki prorodzinnej rządu, bezpośrednio realizowanej przez gminę.

Więcej na: www.pis.org.pl

Zbyszek

18 października 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak