Skip to main content

Wikipedia w Piotrkowie

portret użytkownika witold k

Wikipedia to wolna encyklopedia internatów. Międzynarodowy serwis, który dotarł i do nas Polaków w - 2001r. Obecnie jedna z największych baz informacyjnych. Taka super encyklopedia. TUTAJ
Owa Encyklopedia dotknęła i mnie. Pojawiło się w Wikipedii hasło Witold Kowalczyk. Stało się to po tym, jak wyraziłem zgodę na powielanie moich poglądów przez Polonie: australijską, amerykańskie. Niebawem zobaczyłem swoje teksty na angielskojęzycznych serwisach i hasło w Wikipedii. Po przemyśleniu, pewnym zdziwieniu i zażenowaniu, uznałem, ze to dobry nowy impuls do tego co próbuje robić od lat.

Od lat, przy okazji rocznic: Sierpnia 80’, Stanu Wojennego, Duszpasterstwa Ludzi Pracy, Grupy Roboczej NSZZ „S” i jeszcze wielu... próbuję apelować, zapisywać wydarzenia, osiągnięcia. Np. TUTAJ Wiem, że to ważne i potrzebne. Jestem świadkiem tych wydarzeń. Wiem, że wiele z nich zasługuje na pokazanie bo w tamtym czasie były przełomowe. Pokazuje Piotrkowian, którzy w ówczesnym czasie stanęli na wysokości zadnia. W Wikipedii zobaczyłem kapitalne narzędzie, które wychodzi na wprost tej potrzebie.

Chcę, po raz kolejny, zaapelować do przewodniczącego DLP i przy tej okazji do każdego kto uczestniczył w tamtym czasie w życiu miasta i ówczesnej polityki. Podejmijcie dobrą okazję do napisania naszej historii. Jeśli ktoś z Was nie obchodzi się z internetem, niech pośle swoje dokumenty, pamiątki, spisane doświadczenie do kogoś o kim wiemy, że radzi sobie z internetem. Na początek potrzeba nam haseł: „DLP”, „Msza za Ojczyznę” Grupa Robocza NSZZ „S”, „Krąg Dzieci i Młodzieży przy DLP”, „Repetytoria” „ZHR”, „WŻH”, „SRK”, "Czas Piotrkowski"... wiele innych. Przy okazji, jeśli jest jakiś Piotrkowianin, który potrafi obsługiwać Wikipedię – wprowadzać nowe hasła to niech nam pomoże. Prosimy.

20 lutego 2008
Witold K www.kowalczyk.info.pl

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak