Skip to main content

Klaus ma sojusznika!

portret użytkownika Admin
logo unia.jpg

Prezydentowi Vaclavowi Klausowi, który jako jedyny spośród przywódców państw należących do Unii Europejskiej, nie podpisał traktatu lizbońskiego, niespodziewanie przybył sojusznik. Otóż premier Słowacji, Robert Fico oświadczył, że jeśli tylko Czechom uda się osiągnąć korzystne dla nich dodatkowe zapisy w traktacie, on również będzie o nie zabiegał. Problem dotyczy zabezpieczenia przed ewentualnymi roszczeniami Niemców Sudeckich.

“Dekrety Benesza są dla nas nieodwołalne i niezmienne” - stwierdził Fico i dodał - “Są integralną częścią słowackiego porządku prawnego. Są wynikiem aktów sprawiedliwości po zakończeniu drugiej wojny światowej. Nie potrafimy sobie wyobrazić, aby ktoś mógł je odwołać lub zakwestionować, albo żeby ktoś próbował uzyskać zwrot własności lub rekompensatę. (…) Nie pozostawimy Słowacji w niepewności, jeśli poczujemy, że jeden z krajów powstałych po rozpadzie Czechosłowacji wynegocjował wyjątek. Dla nas dekrety Benesza są tak istotną częścią prawa, że nie możemy dopuścić, aby Słowacja pozostała w stanie prawnej niepewności”.

Agencje na razie nie donoszą, czy pani Angeli Merkel podskoczyło ciśnienie… Nie wiadomo też, póki co, czy którykolwiek z polskich polityków zadaje sobie podobne - jak przywódcy Czech i Słowacji - pytania odnośnie zachodnich terenów Polski.

P.
za: www.prokapitalizm.pl

Jakie będą losy Rzeczypospolitej

18 października 20099

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak