Skip to main content

Korytko

portret użytkownika Michał

Mądrość ludowa jest nie do przecenienia. Mijają lata a sytuacje życiowe ujęte kilkoma słowami trwają niepodważalnie. Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził. Sentencją tą posługuje się z reguły ten, co to miałby właśnie wszystkim dogodzić.

Takim klasycznym przedstawicielem jest wójt, burmistrz, prezydent, ale i premier czy prezydent państwa. Wiadomo, w demokracji tylko część jest zadowolona lub nie, w zależności czy wygrał nasz czy ich. Ocena zwycięscy też przebiega inaczej w ustach tych czy onych. Pracując w samorządzie od samego początku i właściwie bez przerwy mając kontakt z czołowymi samorządowcami w kraju z racji nieprzerwanego uczestnictwa w Związku Miast Polskich, mam swój obraz tego jak inni spełniają oczekiwania swoich wyborców.

Jako przykład zjawiska zatrzymam się na jednym z prezydentów dużego miasta. Jego kariera samorządowa to dwie pierwsze kadencje, później przerwa na posłowanie i następne dwie kadencje już z wyboru bezpośredniego. Gość działa też na szczeblu krajowym a nawet międzynarodowym. Moje liczne kontakty pozwalają mi wydać opinię. Zazdrościłem zawsze sprawności organizacyjnej, zabiegania o swoje miasto i wielu pomysłów wyprzedzających rozwiązania później przyjęte przez wielu w tym i w naszym mieście. Odwiedzając miasto wielokrotnie na przestrzeni lat widać bardzo pozytywne zmiany. Oczywiście problemy podobne jak u innych i trudne do załatwienia w szybkim tempie. Zawsze tego kolegę prezydenta stawiałem za wzór i nie tylko ja, bo doceniono go wszystkimi nagrodami i odznaczeniami samorządowymi, jakimi można. Jakież było moje zdziwienie, kiedy najpierw przeczytałem a później zobaczyłem zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum odwołujące prezydenta. Organizuje to grupa polityczna będąca w opozycji od wielu lat.

Na stronach internetowych przeczytałem dziesiątki wypowiedzi z pretensjami. Dotyczą one tych zagadnień, które jeszcze czekają na swoją kolej. Niektórzy krytykanci posługują się skrótem myślowym, że tylko dla tego pana ważne jest korytko, czyli funkcja i pieniądze. Jak ubogie jest takie myślenie, wie ten, kto sam przeszedł lub jest blisko takich, co idą tą droga. Nie wielu zdaje sobie sprawę, że gdyby chodziło o korytko to ze swoimi umiejętnościami i wiedzą tacy jak wspomniany kolega prezydent mogliby wybrać inną pracę i mieć dużo większe koryto i mniej stresu i czas dla rodziny. Zjawisko zarzutu dążenia do przysłowiowego koryta dotyczy też innych szczebli zarządzania. Oczywiście, nie kwestionuję, że są wyjątki i można znaleźć przykłady negatywne.

Przy każdej ocenie potrzeba dystansu i obiektywizmu. Jeżeli z założenia jest się w opozycji to niestety gra się na populistycznych hasłach i niszczy ludzi, którzy nie korytem kierują się w swoim życiu.

Michał: TT

2 października 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Znam Pana Jerzego -

portret użytkownika witold k

- z Grupy Roboczej KK NSZZ "S", z pierwszego ZChN - trudna postać.

Owszem są tacy, którzy walczą o stołek ale też ci, którzy bronią stołka - głupoty wyprawiają... przy okazji. Tego chu..ja bez czapki bym wybaczył. Wcześniejszego poniżenia obywatela - nie... a co do listu w obronie zboka milionera to już... Forowanie Krzysztofa Chojniaka do nagrody śp. Grzegorza Palki... wiele innych baboli... Dziadek powinien być już na emeryturze.

Słów przyjaciół, najbliższych, współpracowników nie słucha się, znaczy... to się słyszy co chce się słyszeć. Jednych trzyma się za pysk innych nie, bo z reki jedzą. Czym większa ilość podległych np. pracowników tym większa kumulacja siły "wyzwolenia" od np. raptusa. A w życiu homo sapiens, jak w organizmie boli na ten przykład brzuch... całe lata a tu bęc pacjent z chodzi na głowę... znaczy referendum. Myślę, że Polański zadzwoni gdzie trzeba np. do żony Radka Sikorskiego i referendum nie uzyska frekwencji...

Najważniejsze. Jerzy Kropiwnicki ma poszanowanie u hierarchów i wykorzystuje to do manipulacji katolicką opinią publiczną.

W Piotrkowie jest bardzo trudno... obiecałem, że wyjaśnię biskupowi Adamowi oblicze rzekomej prawicy razem. Nie zrobiłem tego, Krzysztof obwozi się po proboszczach i biskupach, będzie z tego katastrofa.
witold k

Nie Pana Jerzego miałem na myśli

portret użytkownika Michał

Skoro można było skojarzyć prezydenta Łodzi, to ja miałem na myśli kolegę Tadeusza z Częstochowy.
Przy okazji, i w Łodzi i w Częstochowie ruszyli do boju członkowie SLD. Tak się składa, że środowisko częstochowskie znam i wiem jak bardzo krzywdzące są opinie o prezydencie Wronie.

Sorki

portret użytkownika witold k
cytuję Michał

Skoro można było skojarzyć prezydenta Łodzi, to ja miałem na myśli kolegę Tadeusza z Częstochowy.
Przy okazji, i w Łodzi i w Częstochowie ruszyli do boju członkowie SLD. Tak się składa, że środowisko częstochowskie znam i wiem jak bardzo krzywdzące są opinie o prezydencie Wronie.

Szkoda mi tych eseldowców, bo to nawet nie pasierby, to całkowite sieroty.
Przed laty (piotrkowski czas pobrykiwania z BMW E. Gierkiem) pisałem do ministranta Milera wtedy był prezesem RM – z pytaniem. Jak może puszczać oczko do piotrkowskich komunistycznych dziadków i jednocześnie wycierać blaty w UE. Ministrant zrobił więcej, spotykał się z Andrzejem Lepperem i ustalał z nim techniki walki z AWS. Skutek jest taki, że prawdziwi spadkobiercy Lenina tzw. Nowa Lewica wypięła się na pzprowców.

Do meritum. Przepraszam za nieuważne czytanie. Tadeusz Wrona to Samorządowiec - godny następca i sztafaż nagrody św. Grzegorza Palki. Jeśli poszukiwał ludzi do Ligi Krajowej, współpracowników w kraju to nie dzielił przy okazji... Nie ma obciążeń we własnym elektoracie.

Swoją drogą referenda ogłaszane przez eseldowców to dobra okazja do pokazywania im ich miejsca w szeregu... tyle tylko że my som poróżnieni a oni na tym żerują. Dopóki funkcje z wyboru przede wszystkim w samorządzie będę okazją do wojenek we własnej rodzinie, będziemy łatwym łupem. Tak w kraju jak i na arenie eurokołchozu. W eurokołchozie wiedzą co robią, syna pułkownika Mariana Cimoszewicza nie wybrali... politpoprawni w kraju...

Przy okazji. Czy ktoś mi kiedyś podziękował za robotę jaką zrobiłem w PT wtedy kiedy podjęto próbę przerwania kadencji...

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.