Skip to main content
portret użytkownika IMS.PT
05.05.2023 00:00
12.05.2023 00:00

Szanowni Absolwenci Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego (PUNCS)!

W maju 2023 organizujemy w dwóch osobnych terminach dwa wyjazdy autokarowe w Podróż Śladami Schumana, na co serdecznie Wszystkich Państwa zapraszamy. Mówią o tym załączone tu ulotki. Udział w podróży jest otwarty dla wszystkich chętnych, stąd też warto rozpropagować informację w Państwa otoczeniu, bo może się okazać, iż znajdą się chętni do zapoznania z miejscami związanymi z osobą Czcigodnego Sługi Bożego Roberta Schumana. Uczestnicy dotychczasowych wyjazdów bardzo sobie je chwalili.

Na ten moment planujemy zorganizować jeden autokar dla młodzieży od 18 do 35 lat (50 osób), która weźmie udział w konferencji dla młodzieży w Metz organizowanej przez Instytut św. Benedykta oraz również jeden autokar (też dla 50 osób) dla osób powyżej 35 roku życia. Autokar młodzieżowy wyjeżdża z Warszawy 5 maja 2023 a wraca 11 maja. Z kolei drugi autokar, dla tych bardziej wiekowych, wyjeżdża z Warszawy 7 maja, zaś wraca 12 maja.

Na wyjazd zapisać się można wysyłając zgłoszenie na adres mailowy podany na ulotce lub wypełniając formularz na stronie internetowej pod linkiem: http://imschuman.com/podroz-sladami-schumana/. Osobom zgłaszającym się zostanie przesłana dodatkowa, dokładniejsza informacja z planem Podróży, numerem konta i uwagami co zabrać w Podróż. Przewidywany koszt Podróży to około 2000 zł bez wyżywienia.

Zapraszamy również osoby z zagranicy, nie tylko Polaków i Polonię ale osoby innych narodowości. Jeżeli macie Państwo możliwość położenia pliku ulotek o podróży w kościele, w pracy, na uczelni lub w jakimś miejscu dostępnym publicznie, chętnie je dla państwa wydrukujemy; w taki wypadku proszę o podawanie, ile przesiać sztuk oraz na jaki adres.

Mamy za sobą bardzo ciekawe zajęcia PUNCS w rocznicę wybuchu pełnoskalowej wojny na Ukrainie. Z kolei w najbliższą sobotę 11 marca nasze kolejne zajęcia, o których więcej napiszę pojutrze.

Czy Wszyscy Państwo już jesteście prenumeratorami naszego co-miesięcznego newslettera „Optyka Schumana”, czyli w bliźniaczej wersji angielskiej „Schuman Optics Magazine”? Kto tego jeszcze nie dokonał, niech wejdzie na stronę i tu wypełni zlecenie, a będzie otrzymywał linki do kolejnych numerów na swój adres elektroniczny.

Pozwolę sobie tu na krótki cytat z rozmowy z prof. Tomaszem Grosse, zawarte j w lutowym numerze Magazynu, na s. 39. Mówi on, że ze względu na swój dotychczasowy lewacko-ideologiczny kurs Unia Europejska będzie „marginalizowana nie tylko ze względu na sposób działania i wartości polityczne, które kształtuje, ale przede wszystkim ze względu na chroniczne kłopoty, kolejne kryzysy, które dotykają Europę i bardzo poważne turbulencje wewnętrzne, które będą wprost wynikać z tych wszystkich procesów, które omawiamy. Tzw. wartości europejskie są odbierane przez inne cywilizacje jako pozór wartości i głęboka hipokryzja Europejczyków. W gruncie rzeczy współczesna cywilizacja europejska jest postrzegana jako skrajnie materialistyczna i pozbawiona duchowości”.

I nieco dalej: „Uważam, że żyjemy w historycznej chwili. Jestem przekonany, że albo wykorzystamy tę chwilę do zbudowania własnej pozycji o charakterze geoekonomicznym, albo będziemy skazani na peryferie, bo w dzisiejszej Unii Europejskiej jesteśmy peryferią dla geostrategicznego bieguna usytuowanego w Berlinie i oczywiście Niemcy robią wszystko, żeby ten układ wzmocnić. Tym bardziej, że wojna na Ukrainie w sposób bardzo wyraźny tym układem zachwiała. Jeżeli przegapimy ten moment, to przez kolejne sto lub dwieście lat będziemy skazani na status peryferii”.

Serdecznie pozdrawiam - dr Marek Oktaba

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak